301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
04 Şubat 2021 - Perşembe 13:02 Bu haber 18 kez okundu
 
Avokadolu Lezzetler Fotoğraf Yarışması başlıyor
ALANYA Belediyesi tarafından Alanya'nın tropikal ürünlerini tanıtmak amacıyla düzenleyeceği 'Alanya Avokadolu Lezzetler Fotoğraf Yarışması' başlıyor.
Kültür Haberi
Avokadolu Lezzetler Fotoğraf Yarışması başlıyor

Alanya Belediyesi, Alanya avokadosunun mutfaklarda kullanım alanını genişletmek, yörenin tropikal ürünlerini tanıtmak ve fotoğraf sanatına destek vermek amacıyla Alanya Avokadolu Lezzetler Fotoğraf Yarışması düzenleyecek. Ulusal çapta 'Alanya avokadosu' konseptiyle düzenlenen ve 'yemek temalı' ilk fotoğraf yarışması olan Alanya Avokadolu Lezzetler Fotoğraf Yarışması'nda, ana malzemelerinden biri avokado olacak şekilde oluşturulan tarifle hazırlanan avokadolu lezzetlere ait fotoğraflar, estetik ve yaratıcılıkları açısından değerlendirmeye alınacak.

BAŞVURULAR ALANYA BELEDİYESİ WEB SAYFASINDAN YAPILACAK

Türkiye'nin her yerinden ve 18 yaşından büyük herkese açık olan yarışma başvuruları www.alanya.bel.tr adresi üzerinden alınacak. Avokado ile yapılan bir tarifin fotoğrafı ile katılım sağlanan yarışmaya 1 yarışmacı en fazla 3 fotoğraf ile katılabilecek. Jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek yarışma için son başvuru tarihi, 02 Nisan 2021 olarak belirlendi.

YÜCEL: MUTFAKTAKİ KULLANIM ALANINI GENİŞLETMEYİ UMUYORUZ

Yerel üretimin ve yerli üreticinin desteklenmesi ve gastronomi sektöründe yoğun kullanılan Alanya avokadosunun tanıtımı için çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Uluslararası bir işbirliği olan Culinary Heritage Europe/Mutfak Mirası Avrupa ağına üye olmamızdan bu yana geçen 5 senede, mutfak kültürümüzü ve tarımsal ürünlerimizi tanıtmak için birçok çalışmaya imza attık. Bu yarışma ile biz Alanyalıların severek tükettiği ve Türkiye'deki üretimin yüzde 74'ünü karşıladığımız avokadonun, mutfaklarımızdaki kullanım alanını genişleteceğimizi umuyoruz. Ayrıca fotoğraf sanatına değer katarak yemek fotoğrafçılığı konusuna ilgi duyan kişileri teşvik etmek istiyoruz. Doğru tarım, kaliteli mutfak ve iştah açan fotoğraflarla avokadonun katma değerli gıda ürünü olarak şehir ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Tüm yarışmacıların emeklerinden ötürü şimdiden teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum" dedi.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Jüri değerlendirmesinin ardından 12.04.2021 tarihinde kazananlar açıklanacak. Yarışmada birincilik ödülü 3000 TL, ikincilik ödülü 2000 TL, üçüncülük ödülü 1000 TL, Mutfak Mirası Alanya Özel Ödülü 500 TL ve Sergileme Ödülü 250 TL olarak belirlendi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Avokadolu, Lezzetler, Fotoğraf, Yarışması, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı