301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 11:19 Bu haber 11 kez okundu
 
Bayar: Büyük haksızlık
Merkez Yönetim Kurulu kararıyla görevden alınan CHP İl Başkanı Nusret Bayar, “Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir uyarı ve savunmam alınmadan ‘parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma ilkelerine aykırı hareket ettiğim’ gerekçesiyle görevden alınmam büyük bir haksızlıktır” dedi.
Siyaset Haberi
Bayar: Büyük haksızlık

 CHP İl Başkanı Nusret Bayar, görevden alınmasının ardından bir açıklama yaptı. Açıklamasında yıllardır emeğin, hukukun ve halkın savunucusu olduğuna inanarak, özveriyle hizmet ettiği partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nun hakkımda aldığı kararı hayret ve üzüntüyle öğrendiğini belirten Bayar, “1987’den bu yana çeşitli kademelerde hizmet ettiğim CHP’ye 9 Şubat 2020 Tarihinde yapılan il kongremizde örgütümün  desteği ile Antalya İl Başkanı seçildim. O günden bu yana İl Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım ve tüm ilçe başkanlarımızla tam bir uyum, görüş ve kader birliği içinde çalıştık. Görev sürem boyunca emeğin hakkını, halkın hukukunu ve demokrasiyi savunmak yolunda birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma içten teşekkür ederim” dedi.

HERKES İÇİN HUKUK!

Görevden alınmasını haksızlık olarak nitelendiren Bayar, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir yazılı ya da sözlü uyarı almadan, hiçbir olayla ilgili sorgulanmadan ve hiçbir iddia ile ilgili savunmam alınmadan ‘parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma ilkelerine aykırı hareket ettiğim’ gerekçesiyle görevden alınmam, anlamak ve açıklamakta güçlük çektiğim büyük bir haksızlıktır. Ülkede yurttaşların hak ve hukukunu korumak için yola çıkan CHP’nin, önce kendi içinde hukuku işletmesini beklemek en doğal hakkımız ve samimiyetin gereğidir. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, birtakım çevrelerin haksız, hukuksuz beklentileri doğrultusunda almış olduğu bu karar parti kamuoyunun vicdanını zedelemiştir. Ancak, karar ne yönde olursa olsun, parti içinde de ülke düzeyinde de emeği, insan haklarını, adaleti, hukuku ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğim. Kamuoyunun bilgisine sunarım. Hukuk, her yerde ve herkes için hukuk.”

Kubilay ELDEMİRCİ

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Bayar:, Büyük, haksızlık,
Yorumlar
Haber Yazılımı