301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
31 Mart 2021 - Çarşamba 13:59 Bu haber 9 kez okundu
 
“Önümüzü görmeliyiz”
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, tüm dünyada yaşanan krizin ülkemizi de olumsuz yönde etkilediğini ve iş dünyasının önünü göremediğini belirterek, ”Ekonomide her şey güvene dayalıdır. Bu yüzden bazı ekonomik kararlar alırken dikkatli olmak ve iki kere düşünmek gerekir” dedi.
Ekonomi Haberi
 “Önümüzü görmeliyiz”

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Eroğlu, pandemi sonrası tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan sıkıntıların ekonomiyi ve iş dünyasını olumsuz etkilediği söyledi. İş dünyasının önünü görebilmesi için özellikle ekonomide yaşanan gelişmelerin çok önemli olduğunun altını çizen Eroğlu, ”Ekonomide her şey güvene dayalıdır. Ekonomik bir paket açıkladığınızda ya da Merkez Bankası’nın başına bir isim getirdiğinizde piyasa buna güvenir. Ancak bu kararları aldıktan kısa bir süre sonra bunun tam tersini yaparsanız, ister istemiz pisaya buna karşılık verir. Bu kararları alırken dikkatli olmak, iki kere düşünmek ve çok iyi tartmak gerekir” dedi.

 

HAM MADDE SIKINTISI VAR

 

Dünyada ciddi bir ham madde sıkıntısı olduğunu ve bundan ülkemizin de etkilendiğinin altını çizen Eroğlu, “Süveyş Kanalı’nda bir gemi sıkıştı ve dünya ticareti etkilendi. Petrol dahil bir çok ham maddenin fiyatı arttı. Bu da doğal olarak sektörlerde ciddi anlamda fiyat artışlarına neden oldu. Bu artışlar sizin yapmayı düşündüğünüz yatırımları da olumsuz etkiler. Dolayısıyla yapılamayan yatırımlar ve ödenemeyen vergiler devletin de kaynak sıkıntısına girmesine neden olur. O yüzden iş dünyası için ekonomi önemlidir, ekonomik reformlar önemlidir ama hukuk ve insan hakları konusunda da standartlarımızı Avrupa Birliği seviyesine çekmek durumundayız. Özellikle ülkemize çekmeyi düşündüğümüz dış sermaye için bu önemli bir kriterdir” diye konuştu.

 

Kubilay ELDEMİRCİ

 

 

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: , “Önümüzü, görmeliyiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı