Halde hareketlilik başladı

Halde hareketlilik başladı

ABONE OL
Eylül 3, 2023 18:39
Halde hareketlilik başladı
3 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da yüksek sıcakların etkisiyle ürün miktarında gözle görülür bir artış yaşanıyor, ve bu durum Antalya pazarlarında hareketlenmelere neden oluyor. Sıcak havaların etkisiyle halde hareketlilik artarken, bu durum pazar tezgahlarına yansıyarak vatandaşların cebine olumlu yansıyor.

Antalya, Türkiye’nin örtü altı tarım üretiminde öncü bir şehri olarak bilinir ve şu an sıcak hava koşulları nedeniyle Hal’de hareketlilik gözlemlenmeye başlandı. Sıcak hava koşullarının etkisiyle birlikte ürün miktarında artış görülüyor ve bu da pazar tezgahlarında daha uygun fiyatlarla ürünlerin bulunmasına neden oluyor. Özellikle domates fiyatlarının düşmesi, Antalyalı vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılanıyor. Domates türlerine göre tezgah fiyatlarında farklılıklar görülebiliyor.

Hasat işlemleri de hız kazanmış durumda. Pazar esnafından Kamil Kızık, Haziran ayında ürün fiyatlarında daha fazla düşüş beklediklerini ifade ediyor. Kızık, “Artan sıcaklıklar ürünlerin daha hızlı olgunlaşmasına ve toplanma sürelerinin kısalmasına neden oluyor. Bu, ürünlerin halden bize ve ardından tüketicilere daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Bizler de tıpkı tüketiciler gibi ucuz ve kaliteli ürünler istiyoruz. Biber, salatalık, patlıcan ve kabak gibi ürünlerin fiyatlarında da düşüş gözlemleniyor,” diyor.

HABER MERKEZİ


HIZLI YORUM YAP