Halk ozanı Aşık Mahzuni anılacak

ABONE OL
Ekim 31, 2023 13:59
31 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu’nun değerli halk ozanlarından Aşık Mahzuni Şerif, Konyaaltı’nda anılacak. 3 Kasım Cuma günü düzenlenecek konserde Kaan Tangöze ve Dil Tengi Grubu Aşık Mahzuni Şerif’in sevilen türkülerini seslendirecek.

Halk ozanı Aşık Mahzuni anılacak

“Mevlam Gül Diyerek”, “Çeşmi Siyahım”, “Yuh Yuh”, “DomDom Kurşunu” ve “Mehmet Emmi” gibi türküleriyle gönüllerde taht kuran halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif, Konyaaltı’nda anılıyor. Konyaaltı Belediyesi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği etkinlikte Duman grubunun solisti, sevilen sanatçı Kaan Tangözeve Dil Tengi Grubu Aşık Mahzuni Şerif’in türkülerini seslendirecek. Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde 3 Kasım Cuma günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek konser ücretsiz olacak.

ZULME KARŞI ÇIKTI

Aşık Mahzuni Şerif’in Anadolu’nun yetiştirdiği değerli halk ozanlarından biri olduğunu vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Aşık Mahzuni Şerif, sömürüye, zulme karşı çıkmış değerli bir halk ozanımızdır. Ülke sorunlarını, uğradığı baskıları türkülerinde işlemiştir. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi ile birlikte düzenleyeceğimiz “Aşık Mahzuni Şerif Anma Konseri”mizetüm halkımızı bekliyoruz” dedi. Konyaaltı Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP