Isparta Belediyesi Kültür Gezilerine devam ediyor.

Isparta Belediyesi Kültür Gezilerine devam ediyor.

Çanakkale’nin, ardından şimdi de Anadolu’nun ışığı, hoşgörünün ve gönüllerin şehri Konya gezileri düzenleniyor. Isparta’da yaşayanlara ücretsiz olarak Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen gezilerin ilk kafilesi Konya’dan döndü.

ABONE OL
Mart 30, 2023 19:27
Isparta Belediyesi Kültür Gezilerine devam ediyor.
12 Aralık 2018
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediyesinin uzun süredir çeşitli bölgelere düzenlendiği Kültür Gezileri devam ediyor. Son olarak Isparta Belediyesi vatandaşları ücretsiz olarak Konya Mevlana’ya götürüyor. Daha önce Çanakkale’ye gezi düzenleyen, 10 Kasım’da Anıtkabir’e 32 otobüsle yaklaşık 1500 kişiyi götüren Isparta Belediyesi şimdi de 23 Aralık’a kadar her gün devam edecek Konya Mevlana gezilerine başladı. Bu kapsamda ilk kafile Konya’ya gitti ve burada rehberler eşliğinde bir tur düzenledi. Gezi kapsamında vatandaşlar Mevlana Türbesi, Alaaddin Tepesi, Sille Köyü, Ecdad Parkı, Meram’ı dolaşma fırsatı buldu.

Geziye Ispartalılar yoğun ilgi gösterirken, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın kendileri için böyle bir programı hazırlamasından dolayı teşekkürlerini iletti. Konya gezisinden dönen vatandaşlar, “Çok güzel bir yolculuktu. Sille’yi, Meram’ı gezdik, Mevlana’yı ziyaret ettik, kültürümüzü öğrendik. Bu gezilerle kültürümüzü daha iyi öğreniyoruz. Çok güzel bir geziydi. Başkanımızın düzenlemiş olduğu bu etkinlikten çok memnun kaldım. Her belediyenin mutlaka böyle bir etkinlik yapması gerek. Başkanımızın Konya tercihi çok güzel olmuş. Tarihi ve tasavvufi anlamda güzel bir şehre gitmemize vesile olan ve bize bu imkanı tanıyan belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Isparta Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun.  Belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz, çok iyi bir insan. Başkanımızdan memnunuz” dedi.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP