‘İYİ’ler Kocatepe’de buluşacak!

‘İYİ’ler Kocatepe’de buluşacak!

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 13:18
‘İYİ’ler Kocatepe’de buluşacak!
22 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “Tüm vatan ve memleket sevdalısı kardeşlerimizi, 26 Ağustos Cumartesi günü, Afyon-Kocatepe’de buluşmaya, birlik olmaya davet ediyoruz” dedi.

Siyaset arenasında tüm gözlerin 26 Ağustos tarihine çevrildiğini belirten İYİ Parti Antalya İl Başkanı Afşin Karacan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyonkarahisar’dan vereceği mesajların yeni bir dönemin başlangıcı olacağını söyledi. Büyük Taarruz’un yıldönümünde, tüm vatandaşları Afyon-Kocatepe’de ay-yıldızlı bayrağımız altında birlik olmaya davet eden İYİ Parti İl Başkanı Karacan, “Binlerce vatan sevdalısı vatandaşımız, kurtuluş meşalesinin yandığı topraklarda, 101 yıl önce olduğu gibi cumartesi günü tekrar bir araya gelecek” diye konuştu.

‘26 AĞUSTOS’LAR TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTASI OLMUŞTUR’

Sözlerine Milli Mücadele’mizde tüm dünyayı dize getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü ve aziz kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anarak başlayan İl Başkanı Karacan konuşmasının devamında, “26 Ağustos’lar tarihimizin dönüm noktası olmuştur. 1071’de Sultan Alparslan komutasındaki ordumuz Malazgirt’te bizlere Anadolu’nun kapılarını açtı. O gün yazılan destan Osmanlı İmparatorluğu ile devam edip, Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın Kocatepe’den verdiği emirle başlayan Büyük Taarruz ile taçlandı. 26 Ağustos 1922’de sabahın ilk ışıklarıyla başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922 Çarşamba günü ordumuzun kesin zaferiyle sonuçlandı ve bu cennet toprakların kıyamet gününe kadar Türk yurdu olarak kalacağı tüm dünya nazarında tescillendi” ifadelerine yer verdi.

TÜM VATANDAŞLARI AFYON-KOCATEPE’YE DAVET ETTİ

‘İYİ’ler ve cesurlar ordusunun Büyük Taarruz’un yıldönümünde Kocatepe’de bir araya geleceğini ifade eden Başkan Karacan, “26 Ağustos 1071’de Sultan Alparslan Anadolu’nun kapısını aziz milletimize açtı, 26 Ağustos 1922’de Afyon-Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz ile yurdumuz düşman işgalinden kurtarıldı. 26 Ağustos 2023’de ise İYİ Parti’nin güneşi tüm topraklarımız, tüm vatandaşlarımız için doğacak ve partimizin iktidar yürüyüşü başlayacak. Ata’mızın ‘Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur’ sözleriyle belirttiği üzere Cumhuriyet’imizin ikinci asrında büyük Türk milleti olarak tarih yazmaya geliyoruz. Büyük Taarruz’un yıldönümünde, Genel Başkanımız Meral Akşener’in katılımlarıyla zaferimizin 101’inci yılını birlik içinde ve büyük bir coşku içerisinde kutlayacağız. Tüm vatan ve memleket sevdalısı kardeşlerimizi, 26 Ağustos Cumartesi günü, Afyon-Kocatepe’de buluşmaya, birlik olmaya davet ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.


HIZLI YORUM YAP