İyilik meleğe gibi muhtar

İyilik meleğe gibi muhtar

ABONE OL
Eylül 24, 2023 12:49
İyilik meleğe gibi muhtar
24 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’nın Haşim İşcan Mahallesi’nde yaşayan Muhtar Halil Ay, mahalle sakinlerinin göz bebeği haline geldi. İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Muhtar Ay, tekerlekli sandalye ve hasta yürütecinden giysiye kadar birçok yardımı mahalle halkına sunuyor.

Muhtar Halil Ay, mahalle sakinlerinin sorunlarına çözüm bulmak için adeta bir “iyilik meleği” gibi çalışıyor. Özellikle yaşlı ve engelli komşularının ihtiyaçlarını karşılamak için elinden geleni yapıyor. Tekerlekli sandalye ihtiyacı olanlara tekerlekli sandalye, hasta yürüteci ihtiyacı olanlara hasta yürüteci vererek yaşamlarını kolaylaştırıyor.

Muhtar Halil Ay’ın yardımları, mahalle sakinleri arasında minnet ve sevgiyle karşılanıyor. Yardımsever muhtar, birçok insanın hayatını olumlu yönde etkiliyor ve mahallede dayanışma duygusunu güçlendiriyor.

Halil Ay, yardımseverliğinin ardındaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Mahallemizin bir ailesi gibi olduğunu düşünüyorum. Komşularımızın sorunları benim sorunum, mutlulukları da benim mutluluğum. Elimden geldiğince onlara destek olmak, yaşamlarını kolaylaştırmak istiyorum.”

Haşim İşcan Mahallesi Muhtarı Halil Ay, komşularının yaşamlarını kolaylaştırmak için özveriyle çalışan bir “iyilik meleği” olarak tanınıyor. Yardımseverliği ve dayanışma duygusu, mahallede sıcak bir atmosferin oluşmasına katkı sağlıyor.

Haber: Yalçın KÜÇÜK


HIZLI YORUM YAP