Kamelyalı Kadın yeniden Antalya’da

ABONE OL
Kasım 3, 2023 14:26
3 Kasım 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde ‘Kamelyalı Kadın’ balesini 7 Kasım Salı akşamı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Kamelyalı Kadın yeniden Antalya’da

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Fransız yazar Alexandre Dumas (Oğul) tarafından 1848 yılında, henüz 24 yaşında yazdığı aynı adı taşıyan ilk romanından baleye uyarlanan ‘Kamelyalı Kadın’ eserini T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Efes Kültür Yolu Festivali kapsamında 3 Kasım Cuma akşamı İzmir’de sahneledi. İzmirli sanatseverlerin büyük beğenisini kazanan eser 7 Kasım Salı akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Koreografisi ve librettosu Volkan Ersoy ve Armağan Davran’a ait olan balenin müzikleri, Giuseppe Verdi’nin bilinen eserlerinin yanı sıra Türkiye’de daha önce hiç icra edilmemiş eserlerinden de seçilerek Tolga Taviş tarafından düzenlendi. Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasını şef Hakan Kalkan’ın yöneteceği eser, Dumas’nın gerçek hayattaki sevgilisi Marie Duplessis’ten esinlendiği verem hastası Marguerite Gautier ile prestijli bir ailenin avukat oğlu Armand Duval’ın tutkulu ve dramatik aşkını konu alıyor.

İki perdelik balenin, kostüm tasarımı Gazal Erten, ışık tasarımı Fuat Gök ve dekor tasarımı ise alanında duayen Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin eski Baş dekoratörü Savaş Camgöz imzasını taşıyor. Eserde ‘Marquerite Gautier’ rolünü Iaroslava Volkova, ‘Armand Duval’ rolünü Tolga Burçak, ‘Kont de Varville’ rolünü Ömer Erenler, ‘Baba Armand Duval’ rolünü Mert Söylemez, ‘Olimpie’ rolünü Burcu Bodur, ‘Gaston’ rolünü ise Evren İskender canlandırırken soprano Nurdan Küçükekmekçi solist olarak sahne alacak. Fiyatları 55 ila 170 TL. arasında değişen eserin tükenmek üzere olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com  internet adresinden de temin edilebilir. Antalya Devlet Opera ve Balesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP