Karain Mağarası giriş kısmı yenileniyor

Karain Mağarası giriş kısmı yenileniyor

ABONE OL
Eylül 24, 2023 18:56
Karain Mağarası giriş kısmı yenileniyor
24 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karain, Türkiye’nin Antalya ilinde bulunan tarih öncesi bir mağara olan Karain Mağarası’nın giriş alanının düzenlenmesi çalışmaları devam ediyor.

Karain Mağarası giriş kısmı yenileniyor

Karain, Türkiye’nin Antalya ilinde bulunan tarih öncesi bir mağara olan Karain Mağarası’nın giriş alanının düzenlenmesi çalışmaları devam ediyor.Bu önemli tarih öncesi yapı, hem yerel halk hem de turistler için büyük bir ilgi odağı haline gelmiştir. Yapılan güncellemeler, ziyaretçilerin mağarayı daha güvenli ve bilgilendirici bir şekilde keşfetmelerini sağlayacak.

Karain Mağarası, insanların binlerce yıl önce kullanmış olduğu tarihi bir mekan olarak bilinir. İlk olarak 1949 yılında keşfedilen mağara, arkeologlar ve tarihçiler için büyük bir öneme sahiptir. Mağaranın içinde bulunan izler, Paleolitik döneme ait önemli bilgilere ışık tutmaktadır.

Düzenleme çalışmaları kapsamında giriş alanı daha iyi bir şekilde aydınlatılmış, zemin düzgünleştirilmiş ve ziyaretçilerin rahatça dolaşabilmesi için yollar yeniden düzenlenmiştir. Ayrıca, mağaranın tarihi ve arkeolojik önemine dair bilgileri sunan bilgilendirici panolar da eklenmiştir.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP