Kepez Belediyesi’nin Mobil Sağlık Merkezi Gazipaşa’da

Kepez Belediyesi’nin Mobil Sağlık Merkezi Gazipaşa’da

ABONE OL
Eylül 23, 2023 18:13
Kepez Belediyesi’nin Mobil Sağlık Merkezi Gazipaşa’da
23 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kepez Belediyesi, gezici kanser tarama ve göz muayenesi hizmeti sunan Mobil Sağlık Merkezi ile çocuklara ve gençlere bilimi tanıtan Bilim ve Teknoloji Tırı’nı Gazipaşa’da hizmete sunmaya başladı. Bu hizmet, Aksek, İbradı, Gündoğmuş, Manavgat ve Alanya’dan sonra Gazipaşa ilçesinde de sunulmaya devam ediyor.

Kepez Belediyesi, Gazipaşa’da da Mobil Sağlık Merkezi ile göz tarama ve kanser tarama hizmeti sunuyor.

Mobil Sağlık Merkezi bu sefer Gazipaşa ilçesinde

Kepez Belediyesi, Gazipaşa’da da Mobil Sağlık Merkezi ile göz tarama ve kanser tarama hizmeti sunarak, Bilim ve Teknoloji Tırı ile çocukları ve gençleri bilimin çeşitli yönleriyle buluşturuyor. Kepez’in mobil hizmetleri, Aksek, İbradı, Gündoğmuş, Manavgat ve Alanya’dan sonra Gazipaşa’da da hizmet vermektedir.

Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı’ndaki Mobil Sağlık Merkezi’nde, göz sağlığı taramaları kapsamında göz numarası ölçümü ve göz tansiyonu ölçümü gibi hizmetler sunulurken, kanser taramaları arasında meme kanseri (40-69 yaş), rahim ağzı kanseri (30-65 yaş) ve bağırsak kanseri (50-70 yaş) taramaları da gerçekleştirilmektedir.

Çocukları ve gençler bilim ve teknolojiyle buluşuyor

Gazipaşa’da Kepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı da çocukları ve gençleri bilim ve teknolojiyle buluşturuyor. Tır içinde, yenilenebilir enerji kaynakları, manyetik alan, maddenin farklı halleri, motorlar, robotik, 3D yazıcılar, sanal gerçeklik uygulamaları, yapay zeka, izohips, astronot eğitimi, beyin dalgaları, İHA (İnsansız Hava Aracı) yer istasyonu ve hologram teknolojileri gibi konuları keşfetme fırsatı sunulmaktadır.

Kepez Belediyesi’nin gezici kanser ve göz tarama hizmeti veren Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim aşılayan Bilim ve Teknoloji Tırı, önümüzdeki günlerde de gezici hizmetlerini ilçe ilçe sürdürecek.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP