Konyaaltı Belediyesi YÖREX Fuarı’nda

ABONE OL
Kasım 3, 2023 14:28
3 Kasım 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konyaaltı Belediyesi bu yıl 12’ncisi düzenlenen12 bin yıllık Anadolu kültürünü yaşatmayı amaçlayan Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX)stant açtı.

Konyaaltı Belediyesi YÖREX Fuarı’nda

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12.’si düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) ANFAŞ Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Anadolu’nun 12 bin yıllık yok olmaya yüz tutan lezzetlerini ve değerlerini vatandaşlarla buluşturan YÖREX’te7 Farklı yörenin yöresel ürünleri sergileniyor. “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganıyla gerçekleştirilen YÖREX’in açılışına TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden çok sayıda belediye başkanı, sanayi ve ticaret odası ile borsa başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda katılımcı katıldı.

Konyaaltı Belediyesi’de fuar merkezine kurduğu modern standında bölgeye has yöresel lezzetleri sergiledi. Stantta Çandır fasulyesinden Doyran patlıcanına, Çakırlar’da yetiştirilen mandalina ve nara kadar çok sayıda ürün yer aldı.  Konyaaltı’nın Yarbaşçandır Mahallesi’nde 200 yıldır üretimi yapılan fakat son zamanlarda yok olmaya yüz tutan olan Konyaaltı Belediyesi’nin çalışmalarıyla üretimi yeniden artırılan Çandır fasulyesine vatandaşların ilgisi büyük oldu. Çandır fasulyesinden yapılan 5 bin kişilik kuru fasulye de Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcıları Tuba Erke Bostan ve Sedat Karabulut tarafından standı ziyaret eden vatandaşlara ikram edildi. Çandır fasulyesi lezzetiyle vatandaşlardan tam not aldı. Konyaaltı Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP