Köprülü Kanyon’da çevre temizliği

Köprülü Kanyon’da çevre temizliği

Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon'da eğitim yapan İnsani Yardım Arama Kurtarma (İYAK) ve İHH Acil Yardım Arama Kurtarma ekipleri iplerle uçurumlara inerek çuvallarla çöp topladı.

ABONE OL
Mart 30, 2023 19:35
Köprülü Kanyon’da çevre temizliği
10 Aralık 2018
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arama Kurtarma ve Yüksekte Çalışma Eğitmen Eğitimi çalışmaları kapsamında Köprülü Kanyon'da eğitim çalışmalarına katılan İYAK ve İHH Acil Yardım Arama Kurtarma eğitmenleri arazinin çöplerle kaplandığını tespit edince bölgede temizlik yaptı. İplerle uçurumlara inen kurtarma eğitmenleri 12 çuval çöp topladı.

İYAK ve İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Antalya Bölge Koordinatörü Ali Uygur, “Arama Kurtarma ve Yüksekte Çalışma Eğitmen Eğitimi, Eğitim Koordinatörü Erdal Altıntaş sorumluluğunda Antalya Bilim Üniversitesi'nde başarı ile tamamlanarak 12 kişi arama kurtarma ve yüksekte çalışma eğitmeni olma hakkı kazandı. Yapılan eğitimde afet, yangın, arama kurtarma, yüksekte çalışma ve sel gibi konularda teorik sunumlar, yüksekte çalışma ve arama kurtarma üzerine saha uygulamaları yapıldı. Bu çalışmalar esnasında ise tarihi Köprülü Kanyon bölgesinde eğitim alanının gelen misafirler tarafından çöplerle kirletilmiş olduğunu gördük. Tabii çevreye duyarlı insanlar olarak bu bizi oldukça üzdü. Bizler de hemen ekip arkadaşlarımızla birlikte bölgede temizlik çalışmalarına giriştik ve çevreyi çöplerden arındırdık” dedi.

 


HIZLI YORUM YAP