Liman taşkından kurtuluyor

Liman taşkından kurtuluyor

ABONE OL
Ekim 8, 2023 18:28
Liman taşkından kurtuluyor
8 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Liman Mahallesi’nde yağmur  suyu altyapı çalışması yapıyor.

Liman taşkından kurtuluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Şube Müdürlüğü ekipleri, Liman Mahallesi’nin yıllardır kanayan yarası olan yağmur suyu taşmalarının önüne geçmek adına, 40 milyon TL’lik yağmur suyu altyapı çalışması başlattı. Bölgede yapılan çalışmalarda 400 metrelik hat boyunca kutu menfez ve 600 metre boyunca da 1200’lük beton boru yerleştirilecek. Böylelikle yetersiz kalan eski hattın neden olduğu problemler ortadan kaldırılacak.

KIŞ GELMEDEN ÇALIŞMALAR TAMAMLANCAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Bakım ve Onarım Şube Müdürü İsmail Sercan Şenel, Liman Mahallesi’nde yıllardır yetersiz kalan yağmur suyu hatlarının, yenileme çalışmalarını başlattıklarını belirtti. Öngörülen maliyetin 40 milyon TL’yi bulduğunu aktaran Şenel, “Ekiplerimiz mesai saati gözetmeksizin canla başla çalışıyor. Şuanda yol geçiş çalışmasını tamamladık, kış ayları gelmeden, en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız”  dedi.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Liman Mahallesi Muhtarı Mahir Bölük de, mahalle sokaklarının yağmur suyuna maruz kaldığını ve vatandaşın sorunlar yaşadığını belirterek,  “Özellikle yağmur çok yağdığı zamanlarda, drenaj küçük olduğu için taşmalar oluyordu. Yolları ve kaldırımları su basıyordu. Yayalar yolu kullanamıyordu, araçların motorları su alıp arıza yapıyordu. Burada çalışma yapılmasına dair bir talepte bulunduk. Başkanımız Muhittin Böcek, talebimize duyarsız kalmadı ve bu çalışmaların yapılmasına vesile oluyor. Başkanımız Muhittin Böcek’e mahallemizin kanayan yarasına derman olduğu için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇÖZÜME KAVUŞMASI MUTLU ETTİ

Mahalle sakinlerinden Şaziye Mamaklı, “23 yıldır bu mahallede oturuyorum, yağmur yağdığı zamanlarda sokağa çıkmakta zorlanıyorduk. Şimdi bu sorunun çözüme kavuşturulduğunu gördüğüm için çok mutlu oldum. Başkanımıza teşekkür ediyorum. ” dedi. Büyükşehir-Bülten


HIZLI YORUM YAP