MAKÜ’de ‘Kınalızade Siyaset ve Ahlak Paneli’ gerçekleştirildi

MAKÜ’de ‘Kınalızade Siyaset ve Ahlak Paneli’ gerçekleştirildi

ABONE OL
Eylül 23, 2023 15:09
MAKÜ’de ‘Kınalızade Siyaset ve Ahlak Paneli’ gerçekleştirildi
23 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ATATÜRK Kültür Merkezi Başkanlığı ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) iş birliğiyle ‘Yedi Bilge Yedi Bölge- Kınalızade Siyaset ve Ahlak Paneli’ gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Burdur’da panel gerçekleştirdi. Etkinlikte ‘Kınalızade Siyaset ve Ahlak Paneli’ yapıldı. Türkiye’nin 7 bölgesinde yapılacak etkinliklerin 5’incisinin gerçekleştirildiği panel MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlendi.

Panele Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, Adalet Komisyonu Başkanı Musa Talih, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Panelin açılışında konuşan Atatürk Kültür Merkez Başkanlığı Komisyon Üyesi Prof. Dr. Müfit Selim Saruhan, faaliyetleri  hakkında bilgi verdi. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar da Kınalızade Ali Efendi’nin Isparta’da doğduğunu ve ahlak felsefesine dair çağını aşan, günümüze ışık tutan eser bıraktığını dile getirdi.

Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Atatürk Kültür Merkez Başkanlığı Komisyon Üyesi Prof. Dr. Müfit Selim Saruhan’a plaket, Prof. Dr. Saruhan da Rektör Dalgar’a çeşitli hediye verdi. (DHA)

 


HIZLI YORUM YAP