Muratpaşa Belediyesi’nin hazırladığı Yöreler Renkler Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin hazırladığı Yöreler Renkler Festivali başlıyor

ABONE OL
Eylül 24, 2023 18:34
Muratpaşa Belediyesi’nin hazırladığı Yöreler Renkler Festivali başlıyor
24 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muratpaşa Belediyesi’nin 25 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceği Yöreler Renkler Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından gelen türküler, halaylar ve horonların ev sahipliği yapacak. Festivalin açılışında Sabahat Akkiraz sahne alacak ve etkinlikte Karadenizli müzik grubu Koliva ile Kardeş Türküler de yer alacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin hazırladığı Yöreler Renkler Festivali başlıyor

Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi, 72 yöre, kültür, hemşeri, yardım ve dayanışma derneği ile işbirliği yaparak düzenlediği Yöreler Renkler Festivali’nin yedincisi, 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Bir hafta boyunca sürecek olan festival, bu yıl ‘Türkiye’miz Hepimizin’ sloganıyla düzenleniyor. Festivalin etkinlikleri, Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda kurulan stantlarda, yörelerin yemeklerini, el sanatlarını, doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtma ve birbirleriyle kaynaşma fırsatı sunacak.

Festivalin açılışı, İç Anadolu Gecesi ile gerçekleşecek. Bu özel gece, Hüseyin Uğurlu’nun performansıyla başlayacak ve Türk halk müziğinin güçlü sesi Sabahat Akkiraz’ın sahne alacağı bir konserle devam edecek. Akkiraz’ın konseri saat 20.30’da başlayacak. Festivalin ikinci günü, Marmara ve Ege bölgelerine ayrıldı. Bu gece, ‘Yunus Emre’den Aşık Veysel’e’ başlıklı repertuarıyla İlke Türkdoğan’ın sahne performansına ev sahipliği yapacak. Festivalin üçüncü günü ise Doğu Anadolu Gecesi olarak düzenlenecek ve Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisiyle başlayacak. Bu gece, İhsan Güvercin ve Serpil Efe’nin sahne performanslarıyla renklenecek.

Festivalde 28 Eylül Akdeniz Gecesi düzenlenirken sahnede Abdullah Gencer ve İsmail Çakır yerlerini alacak. 29 Eylül Karadeniz Gecesi’nde Koliva, 30 Eylül Güneydoğu Gecesi’nde ise Kardeş Türküler sahnede olacak. Festival 1 Ekim tarihinde Antalya’da yerleşik yabancıların kurduğu 7 dernekten oluşacak Komşu Ülkeler Gecesi’yle son bulacak. Festivalin son gecesinde Cenk Bosnalı dinleyiciyle buluşacak.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP