Muratpaşalı çocuklar sporla mutlu

Muratpaşalı çocuklar sporla mutlu

ABONE OL
Ağustos 23, 2023 12:07
Muratpaşalı çocuklar sporla mutlu
23 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muratpaşa Belediyesi’nin çocukları bilgisayar başından kaldırıp cep telefonlarını bir kenara bıraktıran yaz dönemi spor okulları cimnastik programında çocukların psikomotor gelişimlerinin yanı sıra günlük yaşam becerilerinin artmasına da katkıda bulunuluyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin uzman eğitmenler eşliğinde çocukları hareketsizlikten kurtaracak ve aynı zamanda sosyal ve fiziksel olarak gelişimlerine katkı sağlayacak yaz dönemi spor okulları devam ediyor. Mustafa Çetinkaya, Uğur Mumcu statlarının yanı sıra belediyenin okul bahçelerine inşa ettiği spor salonları kurslara ev sahipliği yaparken voleybol, hentbol, karate, kickboks, judo, masa tenisi, badminton, squash, satranç, yüzme, cimnastik gibi bir çok branşta eğitimler sürüyor.

Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda devam eden cimnastik kursları ise büyük ilgi çekiyor. Kursa 4-8 yaş arası çocuklar kabul edilirken antrenör Serpil Bülbül, “Cimnastik kurslarımıza yaş gruplarına göre hazırladığımız program dahilinde devam ediyoruz. Çocuklarımızın psikomotor gelişimlerinin, sosyalleşmelerinin yanında günlük yaşam becerilerinin gelişmesine ve güzel vakit geçirmelerine katkıda bulunuyoruz” diye konuştu. Çocukların sağlıklı gelişimleri için sporun şart olduğunu ifade eden Bülbül, kurslara her seferinde en az 30 kişinin katılım sağladığını ancak dönem dönem bu sayının 60 kişiye kadar çıktığını sözlerine ekledi


HIZLI YORUM YAP