Ösen: Turizm ciddiye alınmıyor

Ösen: Turizm ciddiye alınmıyor

ABONE OL
Ağustos 23, 2023 15:15
Ösen: Turizm ciddiye alınmıyor
23 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, partisinin il sorumlusu olarak görev aldığı Antalya İl Başkanlığına ziyarette bulundu. İl Başkanı Özlem Arlıer ile basın mensuplarının karşısına geçen Milletvekili Ösen “Önümüzdeki günlerde sık sık bir araya gelerek Antalya’nın sorun ve sıkıntılarını Yüce Meclisimizde dile getireceğiz” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, partisinin Antalya İl Başkanlığına ziyaret düzenledi. Yeni ataması yapılan Antalya İl Başkanı Özlem Arıer’e görevinde başarılar dileyen Ösen, “Partimizin mecliste 15 milletvekili var ama 81 ili temsil eden gücü olması bizim için çok önemli. Milletvekili seçildiğim İzmir dışında Muğla, Aydın ve Antalya ile çalışma fırsatı buluyorum. Bu süreçte tüm illerimizin sıkıntı ve dertlerini mecliste DEVA Partisi adına dile getirmek üzere bir yapı kuruyoruz. Burada ki amacımız lokal sorunları atlamamak ve sizin sesiniz olmak. Önümüzdeki günlerde sık sık bir araya gelecek; şehrimizin tüm sorun ve sıkıntılarını Yüce Meclisimizde dile getireceğiz” dedi.

“81 ilde teşkilatlanmış genç bir partiyiz”

DEVA Partisinin Türkiye’nin tüm illerinde teşkilatı olduğunu ifade eden Ösen “Teşkilatlanmayı çok önemsiyoruz. 81 il, 800 ilçede teşkilatı olan genç bir partiyiz. Genel seçimlerden önce Ankara’nın bütün ilçelerinde teşkilatlanmış 3 partiden biriydik. Genel seçimler sonrasında bazı teşkilatlarımızda il başkanlarımız ve yönetimlerimiz değişti. Bu değişimlerin partimize yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Bu vesileyle Antalya İl Başkanlığına ataması yapılan Özlem Arıer’i de tebrik ediyorum” dedi. Yerel seçim hazırlıklarına başladıklarını belirten Ösen “Bütün ilçelerimizden bir değerlendirme, raporlama süreci başlattık. İlçelerimizden gelen cevaplara göre nasıl adaylar çıkaracağımızı ve nasıl bir profille ilerleyeceğimizi kararlaştıracağız” diye konuştu.

“Uzun vadeli turizm stratejisine ihtiyaç var”

DEVA Partisi Kültür, Sanat ve Turizm Politikaları Koordinatörü olan İzmir Milletvekili Ösen, turizm politikalarına da değindi. Turizmi 12 aya yayacak sürdürülebilir stratejilere ihtiyaç olduğunun altını çizen Ösen “Türkiye, kur artışla birlikte turizmde Akdeniz çanağındaki bazı ülkelerden pahalı duruma geldi. Tam bir markalaşma da sağlayamadığımız için fiyat-fayda dengesine bakan turist, neresi ucuzsa, tercihleri de o yönde değişebiliyor. Maalesef ülkemizde turizm ciddiye alınmayan bir sektör. Bir sanayi gibi ciddiye alınmıyor mesela. İktidarlar tarafından turizmin, cari açığı kapatma dengesinde ne kadar önemli olduğu gözden kaçırılıyor. Ben, Türkiye’nin potansiyeli açısından turizmin ülkemiz için öneminin yeterince anlaşılıp ona göre plan yapıldığını düşünmüyorum. Çünkü turizmde bugün yaptıklarınız, sonraki sezonlara yatırımdır. Bugün yaptığınız hiçbir şey 2023 sezonunu kurtarmaz. 2024’ü bile belki kurtaramaz. Bugünkü atılan doğru adımlar 2025’e atılan adımlardır. Şu anda böyle yapmıyor, tepkisel hareket ediyoruz. Bizim ülke olarak deniz-kum ve güneş üçgeni altında her şey dahil döngüsüne saplanmış turizm vizyonunu çeşitlendirmek için uzun vadeli turizm stratejilerine ihtiyacımız var” dedi.


HIZLI YORUM YAP