Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 10.09.2021 - 12:03, Güncelleme: 10.09.2021 - 12:03

Rektör Özkan ve ekibi neden rahatsız!

 

Rektör Özkan ve ekibi neden rahatsız!

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Özlenen Özkan ve Eş Rektör olduğu dillendirilen Eski Başhekim ve yeni Rektör yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan'la ilgili yayınladığımız haber sonrası başka kanallardan uyarılar gelmesi dikkat çekti.
Kumarhane kültürü olanlar bilir. Büyük oynayan büyük kazanır. Ama günün sonunda hep 'kasa' kazanır. Akdeniz Üniversitesi’nde ise yeni yönetim mi kazanacak, yoksa adalet mi kazanacak hep birlikte göreceğiz.  Çünkü Antalya kamuoyunun başarılı nakiller yapan Özkan ailesine verdiği destek, ne yazık ki Rektörlük makamı için artık yeterli görünmez hal aldı. BÜYÜK FAHRİ DANIŞMANLAR ORDUSU! Üniversitenin ana sayfasında yer alan ve Antalya'nın tanınmış simalarından oluşan yeni yönetimin fahri danışmanlar kadrosu, gerçekte bir güç gösteri olarak değerlendiriliyor. https://www.akdeniz.edu.tr/rektor-ozkanin-dev-fahri-danisman-kadrosu/ Eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal'ın başarılı yönetimine karşın, Antalya iş dünyası ve  görünmez ellerinin desteği ile rektör olarak atanan Rektör Özkan'ın bir türlü üniversiteyi rayına oturtamadığı ve rektör yardımcısı Murat Turhan'ın da üniversiteyi bile bile uçuruma sürüklediği kentte bile konuşulmaya başlandı. MURAT TURHAN REKTÖR ADAYI MI! Rektör yardımcısı Murat Turhan'ın gelecek dönem Rektörü olarak kendisini gördüğünü, "Rektör Özlenen Özkan'ın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olacağını ve kent içi ulaşımın berbat olduğu eleştirisi" yaptığını yakın çevresi ile konuştuğu öne sürülüyor. Bir rektör yardımcısının bütün üniversite işlerinden sorumlu tutulmasına ise bir anlam verilemiyor. Hırsı ve mali işlere olan yatkınlığı ile bilinen Turhan'ın bazı finans çevreleri ile ortak işler yaptığı ve üniversiteyi kendisine bağlı bir şirket gibi yönettiği iddiaları da her geçen gün artıyor. REKTÖR ÖZKAN NE YAPACAK! Fonlanan bazı gazeteciler ve bir TV kanalına ödenen yüksek meblağlar aracılığıyla boy boy verilen resimler, kripto yapılanmanın somut görüntüleri olarak iddia edilip basında ve kamuoyunda yer alırken, gerçeğin tam bir çöküş olduğunu üniversitedeki işleyişin durma noktasına gelmiş olması gösteriyor. Cumhurbaşkanına yakınlığını her fırsatta vurgulayan Özkan ailesinin, kendi damadını ve Boğaziçi üniversitesi Rektörünü görevden almış bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tutumuna dikkat etmediği de kulislerde konuşuluyor. Özkan ailesinin arapsaçına dönen mevcut durumu değiştirme yönünde adım atmasını ve yıpranan Murat Turhan'ı görevden alacağı öne sürülüyor. Daha önceki dönemde, işlerinin yoğunluğunu bahane ederek Başhekimlik görevini bırakan Murat Turhan'ın yeni dönemdeki istekli performansı ve uyguladığı mobbing iddiaları ayyuka çıkmıştı. Kendisine bağlı şöför ve garsonları sürekli değiştirmesine ise, bir türlü anlam verilemiyor. Üniversite Hastanesindeki şikayetler, döner sermaye mevzuları da daha derin konulara işaret ediyor. AHMET AYÇİÇEK
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Özlenen Özkan ve Eş Rektör olduğu dillendirilen Eski Başhekim ve yeni Rektör yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan'la ilgili yayınladığımız haber sonrası başka kanallardan uyarılar gelmesi dikkat çekti.

Kumarhane kültürü olanlar bilir. Büyük oynayan büyük kazanır. Ama günün sonunda hep 'kasa' kazanır. Akdeniz Üniversitesi’nde ise yeni yönetim mi kazanacak, yoksa adalet mi kazanacak hep birlikte göreceğiz.  Çünkü Antalya kamuoyunun başarılı nakiller yapan Özkan ailesine verdiği destek, ne yazık ki Rektörlük makamı için artık yeterli görünmez hal aldı.

BÜYÜK FAHRİ DANIŞMANLAR ORDUSU!

Üniversitenin ana sayfasında yer alan ve Antalya'nın tanınmış simalarından oluşan yeni yönetimin fahri danışmanlar kadrosu, gerçekte bir güç gösteri olarak değerlendiriliyor. https://www.akdeniz.edu.tr/rektor-ozkanin-dev-fahri-danisman-kadrosu/

Eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal'ın başarılı yönetimine karşın, Antalya iş dünyası ve  görünmez ellerinin desteği ile rektör olarak atanan Rektör Özkan'ın bir türlü üniversiteyi rayına oturtamadığı ve rektör yardımcısı Murat Turhan'ın da üniversiteyi bile bile uçuruma sürüklediği kentte bile konuşulmaya başlandı.

MURAT TURHAN REKTÖR ADAYI MI!

Rektör yardımcısı Murat Turhan'ın gelecek dönem Rektörü olarak kendisini gördüğünü, "Rektör Özlenen Özkan'ın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olacağını ve kent içi ulaşımın berbat olduğu eleştirisi" yaptığını yakın çevresi ile konuştuğu öne sürülüyor. Bir rektör yardımcısının bütün üniversite işlerinden sorumlu tutulmasına ise bir anlam verilemiyor. Hırsı ve mali işlere olan yatkınlığı ile bilinen Turhan'ın bazı finans çevreleri ile ortak işler yaptığı ve üniversiteyi kendisine bağlı bir şirket gibi yönettiği iddiaları da her geçen gün artıyor.

REKTÖR ÖZKAN NE YAPACAK!

Fonlanan bazı gazeteciler ve bir TV kanalına ödenen yüksek meblağlar aracılığıyla boy boy verilen resimler, kripto yapılanmanın somut görüntüleri olarak iddia edilip basında ve kamuoyunda yer alırken, gerçeğin tam bir çöküş olduğunu üniversitedeki işleyişin durma noktasına gelmiş olması gösteriyor. Cumhurbaşkanına yakınlığını her fırsatta vurgulayan Özkan ailesinin, kendi damadını ve Boğaziçi üniversitesi Rektörünü görevden almış bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tutumuna dikkat etmediği de kulislerde konuşuluyor. Özkan ailesinin arapsaçına dönen mevcut durumu değiştirme yönünde adım atmasını ve yıpranan Murat Turhan'ı görevden alacağı öne sürülüyor. Daha önceki dönemde, işlerinin yoğunluğunu bahane ederek Başhekimlik görevini bırakan Murat Turhan'ın yeni dönemdeki istekli performansı ve uyguladığı mobbing iddiaları ayyuka çıkmıştı. Kendisine bağlı şöför ve garsonları sürekli değiştirmesine ise, bir türlü anlam verilemiyor. Üniversite Hastanesindeki şikayetler, döner sermaye mevzuları da daha derin konulara işaret ediyor. AHMET AYÇİÇEK

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.