Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Yaşam Haber Girişi: 30.06.2021 - 11:53, Güncelleme: 30.06.2021 - 11:53

Sağlık emekçileri hakkını istiyor

 

Sağlık emekçileri hakkını istiyor

SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr Kaan Taşer’in “Her TİS döneminde olduğu gibi yapılan pazarlıkların “toplu satış sözleşmesi” ile sonuçlanmasını önlemek için mücadelemizi sürdüreceğiz”dedi.
ÖZEL HABER Ağustos ayında başlayacak olan ve kamu emekçilerini yakından ilgilendiren 2021-2023 yılı Toplu İş Sözleşmesi (TİS) Görüşmeleri öncesi Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Antalya Şubesi TİS taleplerini kamuoyuyla paylaştı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen SES üyeleri adına konuşan Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer “Her TİS döneminde olduğu gibi yapılan pazarlıkların “toplu satış sözleşmesi”  ile sonuçlanmasını önlemek için TİS taleplerimizi hep birlikte iş yerlerimizden doğru her platformda dile getirmek zorundayız. Çünkü yandaş sendikanın taleplerimize sahip çıkma noktasındaki performansını hep birlikte izledik ve ağır sonuçlarını hep birlikte yaşadık. Çalışma hakkı ihlallerine göz yuman yandaş yetkili sendika, kölelik koşullarına geri dönüşün tüm taşlarını döşemiştir. Bu yıl yapılacak şey döşenen o taşları yerlerinden birer birer çıkarmak; birlik ve beraberlik içinde grev hakkıyla güçlendirilmiş pazarlık gücünü kullanmak için yeni bir yolda tüm farklılıkları bir kenara koyup birlikte yürümek, talepleri görünür kılmak ve taleplerimize sahip çıkmaktır” dedi. TİS SÜRECİNDE EMEKÇİNİN DEĞİL İŞVERENİN YANINDA SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr Kaan Taşer’in ardından söz alan SES Genel Sekreteri Pınar İçel “ TİS sürecinde Yetkili yandaş konfederasyonun Kamu emekçilerinin çıkarları yerine kamu işvereni gibi davranması nedeniyle Kamu emekçileri bir pazarlık yapamamaktadır. Grev yasağına bağlı güç dengesizliğinin olduğu, özgür olamayan, kısıtlanmış bir toplu sözleşme sürecinin zorunlu Tahkimle kesilmesi toplum kemsileri arasındaki çatışmaların artmasına sorunların büyümesine yol açmaktadır. çünkü grev yasakları grevleri önlemenin yanı sıra, çalışma ilişkilerinde çatışmaları artıran bir etkiye sahiptir ve bu çatışmalardan kamu emekçileri mali, ekonomik ve özlük hakları kapsamında her geçen gün daha fazla zarar görmekte ve çalışma koşulları olumsuz etkilenmektedir” dedi. HATİCE SUNER
SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr Kaan Taşer’in “Her TİS döneminde olduğu gibi yapılan pazarlıkların “toplu satış sözleşmesi” ile sonuçlanmasını önlemek için mücadelemizi sürdüreceğiz”dedi.

ÖZEL HABER

Ağustos ayında başlayacak olan ve kamu emekçilerini yakından ilgilendiren 2021-2023 yılı Toplu İş Sözleşmesi (TİS) Görüşmeleri öncesi Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Antalya Şubesi TİS taleplerini kamuoyuyla paylaştı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen SES üyeleri adına konuşan Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer “Her TİS döneminde olduğu gibi yapılan pazarlıkların “toplu satış sözleşmesi”  ile sonuçlanmasını önlemek için TİS taleplerimizi hep birlikte iş yerlerimizden doğru her platformda dile getirmek zorundayız. Çünkü yandaş sendikanın taleplerimize sahip çıkma noktasındaki performansını hep birlikte izledik ve ağır sonuçlarını hep birlikte yaşadık. Çalışma hakkı ihlallerine göz yuman yandaş yetkili sendika, kölelik koşullarına geri dönüşün tüm taşlarını döşemiştir. Bu yıl yapılacak şey döşenen o taşları yerlerinden birer birer çıkarmak; birlik ve beraberlik içinde grev hakkıyla güçlendirilmiş pazarlık gücünü kullanmak için yeni bir yolda tüm farklılıkları bir kenara koyup birlikte yürümek, talepleri görünür kılmak ve taleplerimize sahip çıkmaktır” dedi.

TİS SÜRECİNDE EMEKÇİNİN DEĞİL İŞVERENİN YANINDA

SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr Kaan Taşer’in ardından söz alan SES Genel Sekreteri Pınar İçel “ TİS sürecinde Yetkili yandaş konfederasyonun Kamu emekçilerinin çıkarları yerine kamu işvereni gibi davranması nedeniyle Kamu emekçileri bir pazarlık yapamamaktadır. Grev yasağına bağlı güç dengesizliğinin olduğu, özgür olamayan, kısıtlanmış bir toplu sözleşme sürecinin zorunlu Tahkimle kesilmesi toplum kemsileri arasındaki çatışmaların artmasına sorunların büyümesine yol açmaktadır. çünkü grev yasakları grevleri önlemenin yanı sıra, çalışma ilişkilerinde çatışmaları artıran bir etkiye sahiptir ve bu çatışmalardan kamu emekçileri mali, ekonomik ve özlük hakları kapsamında her geçen gün daha fazla zarar görmekte ve çalışma koşulları olumsuz etkilenmektedir” dedi.

HATİCE SUNER

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.