Serik’te ekim meclisi yapıldı

Serik’te ekim meclisi yapıldı

ABONE OL
Ekim 5, 2023 16:09
Serik’te ekim meclisi yapıldı
5 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Serik Belediyesi’nin ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın yönettiği oturumda, 16 gündem maddesi görüşüldü. 2 madde oy birliği ile kabul edilirken, 14 madde ilgili komisyonlara havale edildi.

Serik’te ekim meclisi yapıldı

Sanayi kavşağından Belkıs köprüsüne kadar olan D-400 kara yolunun her iki tarafında yaklaşık 65 metre eninde ve toplam 600 dönümlük alanın ticari alana çevrilmesi için plan tadilatı ve uygulama yapılmasına yönelik konu incelenmek üzere oy birliği ile ilgili komisyona havale edildi. Konuyla ilgili konuşan Başkan Aputkan, “İlçemizde doğuya doğru da bir gelişme olacak. Tamamı ticari alan olacak. Buraya soğuk hava deposu, galeri gibi iş yerleri açılabilecek ama hurdacı açılmayacak. Görsel olarak hoş olmayan işletmeler açılmayacak” dedi.

GÜREŞLER 15 EKİM PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

Başkan Enver Aputkan, 1 Ekim Pazar günü Kadriye güreş alanında yapılması gerekirken hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 15 Ekim Pazar günü yapılacağını açıkladı. Daha sonra son günlerde gündemde olan ve belediye personelinin de adının karıştığı iddialara ilişkin belediye meclisinin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda, tüm siyasi partilerin temsilcilerinden oluşturulan Hukuk Komisyonu’nun hazırladığı inceleme raporu görüşüldü. Komisyonun raporunun okunmasının ardından Başkan Aputkan, “Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ile ilgili bir görevimiz var. Böyle bir komisyon kuruldu. Komisyon çalışmalarını yaptı” dedi.

‘KONUNUN SAVCILIĞA İNTİKAL ETTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ’

Hukuk Komisyonu Başkanı MHP’li Meclis Üyesi Süleyman Ertürk ise “Komisyonun en başından söylediği konu, bu belediyemizin namusudur. Bu konu Serik’in namusudur. Bu komisyonun amacı kimseyi suçlamak, iftira atmak ya da kimseyi aklamak değildir. Komisyon olarak konuda adı geçen belediye personeli, İranlıları çağırdık. Bilgilerine başvurduk. Belediyeler Birliği’nden aldığımız bilgiye göre yazılı tutanak haline getirdik. Kamuoyunun vicdanını rahatlatmak için belgelerden birer suret meclis üyelerimize verebiliriz. Biz komisyon olarak bu konunun savcılığa intikal ettirilmesini istiyoruz. Bu konu ciddi manada herkesi zan altında bırakıyor. Bir an önce savcılığa intikal ettirilip araştırılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

‘YARGI KARARINI VERECEK’

Başkan Enver Aputkan, “Ne olursa olsun personel veya personellerimizin olumsuz şekilde isimlerinin anılması hiçbirimizi mutlu etmez. Soruşturma savcılığa intikal ettirileli çok oldu. Dolayısıyla burada belediyede 900 civarında personel var. Alın teri ile hizmet etmek isteyen personele teşekkür ederim. Ama bazen istisnalar olabiliyor. Belediyenin ve birçok insanın kanaati var. Adliyeye intikal etmiş. Yargı kararını verecek” dedi. Belediye Başkanı Enver Aputkan ile Hukuk Komisyonu Başkanı Süleyman Ertürk arasında, hazırlanan komisyon raporu üzerinde bir süre sözlü tartışma yaşandı. Konuşmalardan sonra meclis oturumu 6 Ekim’de devam etmek üzere sona erdi. (DHA)


HIZLI YORUM YAP