Side’de festival renkli sona erdi

Side’de festival renkli sona erdi

ABONE OL
Ekim 6, 2023 16:44
Side’de festival renkli sona erdi
6 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Manavgat Belediyesi’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediği Side Uluslararası Halk Dansları Festivali, 3-4 Ekim tarihleri arasında yapılan dans gösteriyle tamamlandı

Side’de festival renkli sona erdi

Halk Dansları Festivali’ne Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i temsilen başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı. Meksika, Bulgaristan, Sırbistan, Estonya, Litvanya ve Ukrayna’dan Manavgat’a gelen 380 dansçı, kültürlerini ve yöresel oyunlarını kortej yürüyüşü ve sahne performanslarıyla izleyenlerin beğenisine sundu. Halk Dansları Festivali’ndeki kortej geçişi, Side Antik Kenti’nde renkli görüntüler oluşturdu. Korteje Manavgat Belediyesi Özgürlük Bandosu, şarkılar ve marşlarla eşlik etti. Ayrıca Manavgat Belediyesi’nin kendi bünyesinde kurduğu Halk Dansları ekibi de yöresel kıyafet ve oyunlarla katılım sağladı. Halk dansçıları Side Antik Kenti yolundan yürürken yerli ve yabancı turistler de cep telefonu ile çekimler yaparak anı ölümsüzleştirdi.

Side'de festival renkli sona erdi

Side’de festival renkli sona erdi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kültürel birlikteliğin önemine dikkati çekerek festivalin, turizme de değer kattığını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Tarih boyunca birçok medeniyete ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan Antik Side’mizde böylesine özel bir festivali düzenliyor olmaktan mutluluk duyduk. Sanatın evrensel bir güç olduğunu ve bu gücün birliktelik getirdiğine inanıyorum. Ülkemize, kentimize gelerek bizlere bu görsel şöleni yaşatan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Manavgat Belediyesi olarak kentimize artı değer katan bu tarz etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. (DHA)


HIZLI YORUM YAP