Siyasilerden Ne Bekliyoruz?

ABONE OL
Ekim 6, 2023 13:11
6 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aslına bakılırsa sorunun cevabı çok basit…

HİZMET…

Bizler onları şehre hizmet, halka hizmet etsinler diye oylarımızı verip seçerken acaba onlar kendi çıkarlarına mı hizmet ediyor?

Ne dersiniz?

Şimdi bir düşünelim bakalım. Halk ne ister?

Halk, siyasetçilerden dürüstlük ve şeffaflık bekler. Siyasetçilerin vaatlerinin gerçekçi ve tutarlı olması, güvenilirliklerini artırır.

Halk, siyasetçilerden toplumsal sorunlara etkili ve sürdürülebilir çözümler üretmelerini bekler. İşsizlik, eğitim, sağlık gibi önemli konularda politika yapma kabiliyeti önemlidir.

Halk, adalet ve eşitliği önemser. Siyasetçilerden toplumun farklı kesimlerine adil davranmalarını ve eşit fırsatlar sunmalarını beklerler.

Halk, siyasetçilerin toplumun çeşitli kesimlerini temsil etmelerini ister. Bu, etnik, dini, cinsiyet ve diğer çeşitliliklerin politika yapma süreçlerinde yansıtılmasını içerir.

Siyasetçilerden, kriz anlarında liderlik ve etkili kriz yönetimi beklenebilir. Halk, güvende hissetmek ve sorunların hızla çözülmesini bekler.

Siyasetçilerden, parti çıkarlarının ötesine geçerek uzlaşma ve işbirliği yapmalarını beklerler. Halk, bölünmüşlüğün ve siyasi çatışmanın aşılmasını arzu eder.

Var mı sayabileceğimiz başka birşey?

Siyaset, toplumun sorunlarını ele alarak değişim ve gelişim yaratma platformu sunarken neden değişim siyasilerde oluyor?


HIZLI YORUM YAP