“Sorunların takipçisiyiz”

“Sorunların takipçisiyiz”

Türk Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz yeni oluşturulan kadınlar komisyonu üyeleri ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda yeni oluşturulan Türk Sağlık-Sen Antalya Şubesi Kadın kolları üyelerini de tanıtan Başkan Yılmaz sağlık çalışanlarının haklarını her ortamda savunmaya devam edecekleri söyledi.

ABONE OL
Mart 30, 2023 19:27
“Sorunların takipçisiyiz”
12 Aralık 2018
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz ve şube üyeleri, yeni kurulan Kadın Kolları Komisyonunu tanıtmak ve sağlık çalışanlarının sorunlarını konuşmak için bir araya geldiler. Sağlık çalışanlarının birçok sorunu olduğunu dile getiren Türk Sağlık-Sen  Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz, “Seçim meydanlarında tüm siyasi parti liderleri 3600 ek göstergeden söz ediyorlardı. Bununla ilgili bazı meslek gurupları yer alıyordu. Ancak bu sorun tüm kamu çalışanlarının sorunudur. Nasıl milletvekillerinin maaşlarına zam geleceği zaman  bütün milletvekillerinin hep birden el kaldırıyorlarsa, kendilerinden aynı hassasiyeti kamu çalışanları içinde bekliyoruz. Biz sendika olarak bu konunun takipçisi olacağız. Ayrıca ek zam istiyoruz. Toplamda yüzde 13’lük bir zam aldık. Ancak bu gün ise Devletin açıkladığı enflasyon ise yüzde 21’in üzerindedir. Dolaysıyla bu farkın da kamu çalışanlarına verilmesini bekliyoruz. Maaşlarda yaşanan kayıpların karşılanmasını istiyoruz” dedi.

 

YIPRANMA HAKKIMIZ DÜZELTİLSİN

Yıpranma payının çalışanların beklediği gibi ve ekranlarda anlatıldığı gibi olmadığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Sağlık çalışanlarına verilmiş olan yıpranma payı istenilen durumda değil. 5 yıla bir yıl diye verildi. Fiiliyatta baktığınızda 9 yıla bir yıl verilmekte. Bu çalışanlar için anlamlı bir şey değil. 30 yıl çalışan bir arkadaşımız 2, 5 yıl yıpranma payı alacak. Bunun ile ilgili bir imza kampanyamız olmuştu. Yaklaşık 100 binin üzerinde olan imzaları Cumhurbaşkanına ve TBMM’ye ilettik. Biz 5 yıla bir yıl yıpranma payı istiyoruz. “şeklinde konuştu.

 

KADIN KOMİSYONU KURULDU

Sendikalarında yeni kurdukları Kadın Kolları Komisyonu’ndan da söz eden Türk Sağlık-Sen  Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz, “Toplantımızın amaçlarından birisi de yeni oluşturmuş olduğumuz kadın kolları komisyonumuzun tanıtımını yapmak. Kadın kollarımız Atatürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan Gamze Yerlikaya komisyon başkanlığımızı, Muradiye Güler ise

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde komisyon sekretaryalığımızı yapmakta. Kadınlarımızın elinin değdiği her yer çiçek açıyor. Bizde sendikamızda kadınlarımıza sıkça yer veriyoruz” şeklinde konuştu

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP