Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 25.07.2022 - 19:10, Güncelleme: 25.07.2022 - 19:10

Taş’tan Boğaçayı karşılaştırması

 

Taş’tan Boğaçayı karşılaştırması

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Boğaçayı’nın yeni yapıldığı temiz görüntüsü ile son dönemlerde yosun tuttuğu halinin fotoğrafını paylaşarak “AK Parti Belediyeciliğinde Boğaçayı” “CHP Belediyeciliğinde Boğaçayı” CHP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetini eleştirdi.
AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde “Çılgın Proje” olarak hayata geçirilen Boğaçayı, gündemden düşmüyor.Taş, AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesini yönettiği dönemdeki Boğaçayı’nınfotoğrafı ile CHP’li Belediyenin yönettiği dönemin Boğaçayıfotoğrafını paylaşarak, “Bizim yaptığımız hizmetlerin temizliğini yapamıyorlar. Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz” yorumuyla paylaştı. AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, sosyal medya hesabından Konyaaltı Sahiliyle Birleşip Boğaçayı yine gündemden düşmüyor. Akdeniz’e dökülen Boğaçayı yosunla kaplandığı görüntüsünü ve AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesini yönettiği dönemdeki fotoğrafını paylaşarak belediyenin Boğaçayının temizliğini yapamamasını eleştirdi. Taş paylaşımında, “AK Parti Belediyeciliğinde Boğaçayı” “CHP Belediyeciliğinde Boğaçayı” diyerek “Bizim yaptığımız hizmetlerin temizliğini yapamıyorlar. Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz” yorumuyla paylaşımda bulundu. YOSUNLAR SIK TEMİZLENMELİ Antalya'da Konyaaltı Sahili'yle birleşip Akdeniz'e dökülen Boğaçayı yosunla kaplanması yeni bir konu değil geçtiğimiz senede aynı konu gündeme gelmişti. Daha öncedeçayda oluşan kötü görüntü ve koku tepki çekmişti. Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, konuşla ilgili olarak ''Çürüme, kesik bir çürük yumurta kokusu gibi kötü bir koku meydana getiriyor. Koyu siyah bir organik atık oluşuyor. Bu organik çürümeden dolayı tabanda siyah, çürük kokulu bir balçık zemin meydana geliyor'' diye açıklamıştı. Gökoğlu, Boğaçayı'na gelen suyun çevredeki tarım alanlarından bırakılan gübrelerle karıştığını, bu nedenle yosunlaşma oluştuğunu aktardı. Sıcak havanın etkisiyle suyun ısınmasıyla birlikte yosunlaşmanın arttığını deniz suyunun bu alanla karışarak yosunlarda çürüme oluştuğunu anlatmıştı. Gökoğlu, bu alanın sık sık temizlenmesi ve su sirkülasyonunun sağlanmasının önemli olduğunu belirtmişti. ÇILGIN PROJE BOĞAÇAYI UYGUN BULUNMAMIŞTI Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde Boğaçayı Projesi ile ilgili olarak “Deniz suyunun içeri alınması içme suyunu kirletebilir,Rusubat akışı Konyaaltı sahilinde erozyona neden olabilir” gibi eleştiriler vardı. Türel bu eleştiriler karşısında, Konyaaltı bölgesindeki taşkın riskini önleyecek, Konyaaltı sahilini erozyon tehlikesinden kurtaracak, kangren haline gelen taş ocakları sorununu çözecek Boğacayı Projesi’nin, Antalya’nın en çevreci projesi olduğunu söylemişti. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Boğaçayı projesi ile ilgili olarak “Konyaaltı plajının aşınarak yok olması ile 170 bin kişinin içme suyu kalitesinde su ihtiyacını karşılayan kuyuları ve ‘Hurma Su Kaynaklarının’ kirletilerek tüketilmesine neden olacak”ifadeleriyle açıklamada bulunmuştu. HABER MERKEZİ
AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Boğaçayı’nın yeni yapıldığı temiz görüntüsü ile son dönemlerde yosun tuttuğu halinin fotoğrafını paylaşarak “AK Parti Belediyeciliğinde Boğaçayı” “CHP Belediyeciliğinde Boğaçayı” CHP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetini eleştirdi.

AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde “Çılgın Proje” olarak hayata geçirilen Boğaçayı, gündemden düşmüyor.Taş, AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesini yönettiği dönemdeki Boğaçayı’nınfotoğrafı ile CHP’li Belediyenin yönettiği dönemin Boğaçayıfotoğrafını paylaşarak, “Bizim yaptığımız hizmetlerin temizliğini yapamıyorlar. Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz” yorumuyla paylaştı.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, sosyal medya hesabından Konyaaltı Sahiliyle Birleşip Boğaçayı yine gündemden düşmüyor. Akdeniz’e dökülen Boğaçayı yosunla kaplandığı görüntüsünü ve AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesini yönettiği dönemdeki fotoğrafını paylaşarak belediyenin Boğaçayının temizliğini yapamamasını eleştirdi.
Taş paylaşımında, “AK Parti Belediyeciliğinde Boğaçayı” “CHP Belediyeciliğinde Boğaçayı” diyerek “Bizim yaptığımız hizmetlerin temizliğini yapamıyorlar. Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz” yorumuyla paylaşımda bulundu.

YOSUNLAR SIK TEMİZLENMELİ
Antalya'da Konyaaltı Sahili'yle birleşip Akdeniz'e dökülen Boğaçayı yosunla kaplanması yeni bir konu değil geçtiğimiz senede aynı konu gündeme gelmişti. Daha öncedeçayda oluşan kötü görüntü ve koku tepki çekmişti. Akdeniz Üniversitesi'nden (AÜ) Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, konuşla ilgili olarak ''Çürüme, kesik bir çürük yumurta kokusu gibi kötü bir koku meydana getiriyor. Koyu siyah bir organik atık oluşuyor. Bu organik çürümeden dolayı tabanda siyah, çürük kokulu bir balçık zemin meydana geliyor'' diye açıklamıştı.
Gökoğlu, Boğaçayı'na gelen suyun çevredeki tarım alanlarından bırakılan gübrelerle karıştığını, bu nedenle yosunlaşma oluştuğunu aktardı. Sıcak havanın etkisiyle suyun ısınmasıyla birlikte yosunlaşmanın arttığını deniz suyunun bu alanla karışarak yosunlarda çürüme oluştuğunu anlatmıştı. Gökoğlu, bu alanın sık sık temizlenmesi ve su sirkülasyonunun sağlanmasının önemli olduğunu belirtmişti.

ÇILGIN PROJE BOĞAÇAYI UYGUN BULUNMAMIŞTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde Boğaçayı Projesi ile ilgili olarak “Deniz suyunun içeri alınması içme suyunu kirletebilir,Rusubat akışı Konyaaltı sahilinde erozyona neden olabilir” gibi eleştiriler vardı. Türel bu eleştiriler karşısında, Konyaaltı bölgesindeki taşkın riskini önleyecek, Konyaaltı sahilini erozyon tehlikesinden kurtaracak, kangren haline gelen taş ocakları sorununu çözecek Boğacayı Projesi’nin, Antalya’nın en çevreci projesi olduğunu söylemişti.
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Boğaçayı projesi ile ilgili olarak “Konyaaltı plajının aşınarak yok olması ile 170 bin kişinin içme suyu kalitesinde su ihtiyacını karşılayan kuyuları ve ‘Hurma Su Kaynaklarının’ kirletilerek tüketilmesine neden olacak”ifadeleriyle açıklamada bulunmuştu.

HABER MERKEZİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.