Tayfur’dan Başaran’a sert çıkış

Tayfur’dan Başaran’a sert çıkış

ABONE OL
Ağustos 23, 2023 15:34
Tayfur’dan Başaran’a sert çıkış
23 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti eski İl Başkanı Mehmet Başaran’ın Genel Başkan Meral Akşener’i hedef alan açıklamaları sonrası İYİ Parti Murtapaşa eski İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Kendisinin İl Başkanlığı görevini neden bıraktığını hatırlatmak istiyorum. Topluma örnek olması gereken bir siyasetçi olan Mehmet Başaran’ın adının nelerle anıldığını sadece Antalya değil, tüm Türkiye görmüştür.” dedi.

SIRALAMAYI ÜYELER BELİRLEDİ

Mehmet Başaran’ı kınadığını dile getiren Tayfur, “3 yıl boyunca partimizin Antalya İl Başkanlığını yapan Mehmet Başaran, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e yönelik ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırı gerçekleştirmiştir. Seçimler öncesinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Antalya’da üyelerimizin önüne sandık koyarak, temayül yoklaması yaparak bir demokrasi örneği sergilemiştir. Partimizin Milletvekili sıralaması da temayülde çıkan sonuçlara belirlenmiştir. 3 yıl Antalya İl Başkanlığı görevini yürütmesine rağmen, üyelerin tercih etmediği Mehmet Başaran listenin 7. sırasında yer almıştır. Sıralamayı Genel Başkanımız Meral Akşener değil, Antalya’daki üyelerimiz belirlemiştir” ifadelerini kullandı.

Semih Tayfur açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Sıralamada istediği yeri edinemeyen Başaran’ı gayri ahlaki açıklamaları nedeniyle kınıyorum. Kendisinin İl Başkanlığı görevini neden bıraktığını hatırlatmak istiyorum. Topluma örnek olması gereken bir siyasetçi olan Mehmet Başaran’ın adının nelerle anıldığını sadece Antalya değil, tüm Türkiye görmüştür. Böylesi bir skandallara imza atan, kendisini sözde tecrübeli siyasetçi olarak gören Mehmet Başaran’ın siyaseten istediğini alamayınca nasıl çirkefleştiğini ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e yönelik mesnetsiz iddia ve yakıştırmalarıyla gördük.
Biz Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de biliyoruz, 3 yıl Antalya İl Başkanlığı yapan Mehmet Başaran’ı da. Sizi bu tarz hakaret ve ihanet dolu sözlerinizi bir kenara bırakıp özür dilemeye davet ediyorum. Zira, biz de sizin ile alakalı bildiklerimizi çıkar konuşuruz. İşte o zaman emin olun ki siz Antalya’da sokağa çıkamazsınız.
Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz ve sizin gibiler saldırdıkça, Genel Başkanımızın açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz.
Eski İl Başkanı Mehmet Başaran’ın medya üzeriden aklı sıra yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu hiç kimsenin haddine değildir. Genel Başkanımıza yönelik hakaret etmek, gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır.
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i hedef alan bu çirkinliği, üyelerimizin tercihlerini bir kenara atmaya çalışan anti demokratik ve hakaret sözleri şiddetle kınıyorum.


HIZLI YORUM YAP