TİP’TEN EXPO ALININ SATIŞINA TEPKİ

TİP’TEN EXPO ALININ SATIŞINA TEPKİ

ABONE OL
Ağustos 21, 2023 16:28
TİP’TEN EXPO ALININ SATIŞINA TEPKİ
21 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da 2016 yılında inşa edilmiş ve 1 milyar 700 milyon TL’ye mal olan (2016 dolar kuruyla 566 milyon dolar) 1 milyon 64 bin 287 metrekarelik EXPO Alanı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından parsellere ayrılarak satışa çıkarıldı. Türkiye İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Yunus Başaran, “EXPO alanı kamuya aittir” diyerek EXPO alanının satışa çıkarılmasına tepki gösterdi.

Başaran “Uzun süredir atıl bırakılarak çürümeye terk edilen EXPO Alanı kamuya aittir” diyerek, alanın doğal yapısına verilen zarar nedeniyle, iklim değişikliğine en çok maruz kalan kentlerden biri olan Antalya daha fazla olumsuz etkileneceğini kaydetti. Başaran, “Antalya bu devasa alanın imara açılmasıyla büyük bir darbe daha alacaktır” diye vurguladı.

Bu süreci yakından takip edeceğini ve özelleştirmenin iptali için gerekirse yargı yollarını da kullanarak Antalya halkıyla birlikte mücadele edeceklerini belirten Başkan Yunus Başaran “Belediyeler başta olmak üzere ilgili tüm kurumları bu sürece müdahil olmaya ve sessiz kalmamaya çağırıyoruz” dedi.

Haber: Çiler İLTUŞ


HIZLI YORUM YAP