Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 18.07.2022 - 15:39, Güncelleme: 18.07.2022 - 17:02

TOOG için pozitif etki

 

TOOG için pozitif etki

Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, elektrikli araç satışlarında devletin ÖTV indirimine gittiğini açıklayarak “Bu durum, kendi üreteceğimiz TOGG'un satışına pozitif şekilde yansıyacaktır. Dizel, LPG'li veya benzinli hiçbir araçta ne ÖTV ne de KDV indirimi yok. Bu da zaten olmaz” dedi.
Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar galerici esnafına yönelik yaptığı açıklamada, elektrikli araçlarda yapılan ÖTV indirimini ve diğer araçlarda neden indirim yapılamayacağını anlattı. Çağlar, “Devlet elektrikli araçlarla ilgili ÖTV indirimine gitti, bu iyi bir şey. TOGG'un fiyatı makul şekilde kalacağı için ülkemizdeki insanların araca ulaşımı ya da ihraç ettiğimizde dünyadaki satılacağı ülkelerde araca ulaşım daha ekonomik olacaktır” diye açıkladı.   Dünya artık elektrikli araçlar yönünde çalışmalar yapılırken Türkiye’de de TOGG elektirikli aracında son gelinmeye başlandı. Devlet, TOGG’u piyasa sürmeden önce elektrikli araç alımlarında ÖTV indirimine gitti. Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar da ÖTV indirimini ve araç satış piyasasını değerlendirdi. Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, “Dönemimiz artık yeni bir çağa giriyor ve bu da ‘elektrikli araçlar’dır. Elektrikli araçlarda ÖTV indirimine gidildiğini sizlere duyurmak isterim. Devlet elektrikli araçlarla ilgili ÖTV indirimine gitti.Bu iyi bir şey. Bu durum, kendi üreteceğimiz TOGG'un satışına pozitif şekilde yansıyacaktır ve TOGG'un fiyatı makul şekilde kalacağı için ülkemizdeki insanların araca ulaşımı ya da ihraç ettiğimizde dünyadaki satılacağı ülkelerde araca ulaşım daha ekonomik olacaktır” dedi. Dizel, LPG'li veya benzinli hiçbir araçta ÖTV ve KDV indirimi olmadığı konusunda uyaran Çağlar araç alım satım piyasasını şu sözlerle değerlendirdi: “Örneğin otomobil bayisi 100 araç bekliyor ama 20 araç geliyor. 100 araç satılmak için isteniyorsa ve 20 geliyorsa devlet olmayan aracın nasıl indirimini yapabilir ki?  Bu doğru bir şey değil. Bu yüzden elektrikli araç harici araçlarda indirimi de kimse beklememesi gerektiğini bilmenizi isterim.” "EYLÜL VE EKİM AYINA KADAR PİYASA BÖYLE GİDER" Çağlar, araç fiyatlarının düşmesi beklense de, eylül ve ekim ayına kadar piyasanın böyle gideceğini söyledi. Çağlar, “Bu saatten sonra ciddi artış olacağını düşünmüyorum. Araç fiyatlarında daha büyük artışların oluşmayacaktır. Bayilerdeki sıfır araç fiyatları her şeyin belirleyicisi olacaktır. Bir de bayilere ne kadar otomobil geleceği de önemli tabi ki. Döviz ve altında ciddi hareketlilik yok ve bu dalgalanmaya bakarak bu cümleyi kullanıyorum, ciddi artış olmayacağını öngörüyorum. Ama dövizde ciddi artış olursa, araç fiyatlarında artış yaparlarsa yine artışlar devam edebilir. Araç alımsatımlarınızda döviz ve altın piyasasına da dikkat ederseniz sizler için daha iyi olacaktır” diye galerici esnafına uyarılarda bulundu.  HABER MERKEZİ
Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, elektrikli araç satışlarında devletin ÖTV indirimine gittiğini açıklayarak “Bu durum, kendi üreteceğimiz TOGG'un satışına pozitif şekilde yansıyacaktır. Dizel, LPG'li veya benzinli hiçbir araçta ne ÖTV ne de KDV indirimi yok. Bu da zaten olmaz” dedi.

Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar galerici esnafına yönelik yaptığı açıklamada, elektrikli araçlarda yapılan ÖTV indirimini ve diğer araçlarda neden indirim yapılamayacağını anlattı. Çağlar, “Devlet elektrikli araçlarla ilgili ÖTV indirimine gitti, bu iyi bir şey. TOGG'un fiyatı makul şekilde kalacağı için ülkemizdeki insanların araca ulaşımı ya da ihraç ettiğimizde dünyadaki satılacağı ülkelerde araca ulaşım daha ekonomik olacaktır” diye açıkladı.

 

Dünya artık elektrikli araçlar yönünde çalışmalar yapılırken Türkiye’de de TOGG elektirikli aracında son gelinmeye başlandı. Devlet, TOGG’u piyasa sürmeden önce elektrikli araç alımlarında ÖTV indirimine gitti. Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar da ÖTV indirimini ve araç satış piyasasını değerlendirdi.

Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, “Dönemimiz artık yeni bir çağa giriyor ve bu da ‘elektrikli araçlar’dır. Elektrikli araçlarda ÖTV indirimine gidildiğini sizlere duyurmak isterim. Devlet elektrikli araçlarla ilgili ÖTV indirimine gitti.Bu iyi bir şey. Bu durum, kendi üreteceğimiz TOGG'un satışına pozitif şekilde yansıyacaktır ve TOGG'un fiyatı makul şekilde kalacağı için ülkemizdeki insanların araca ulaşımı ya da ihraç ettiğimizde dünyadaki satılacağı ülkelerde araca ulaşım daha ekonomik olacaktır” dedi.

Dizel, LPG'li veya benzinli hiçbir araçta ÖTV ve KDV indirimi olmadığı konusunda uyaran Çağlar araç alım satım piyasasını şu sözlerle değerlendirdi: “Örneğin otomobil bayisi 100 araç bekliyor ama 20 araç geliyor. 100 araç satılmak için isteniyorsa ve 20 geliyorsa devlet olmayan aracın nasıl indirimini yapabilir ki?  Bu doğru bir şey değil. Bu yüzden elektrikli araç harici araçlarda indirimi de kimse beklememesi gerektiğini bilmenizi isterim.”

"EYLÜL VE EKİM AYINA KADAR PİYASA BÖYLE GİDER"

Çağlar, araç fiyatlarının düşmesi beklense de, eylül ve ekim ayına kadar piyasanın böyle gideceğini söyledi. Çağlar, “Bu saatten sonra ciddi artış olacağını düşünmüyorum. Araç fiyatlarında daha büyük artışların oluşmayacaktır. Bayilerdeki sıfır araç fiyatları her şeyin belirleyicisi olacaktır. Bir de bayilere ne kadar otomobil geleceği de önemli tabi ki. Döviz ve altında ciddi hareketlilik yok ve bu dalgalanmaya bakarak bu cümleyi kullanıyorum, ciddi artış olmayacağını öngörüyorum. Ama dövizde ciddi artış olursa, araç fiyatlarında artış yaparlarsa yine artışlar devam edebilir. Araç alımsatımlarınızda döviz ve altın piyasasına da dikkat ederseniz sizler için daha iyi olacaktır” diye galerici esnafına uyarılarda bulundu. 

HABER MERKEZİ

Habere ifade bırak !
Administrator Administrator
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.