TRAFİK DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

TRAFİK DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 12:25
TRAFİK DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
22 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da emniyet kemeri, hız ihlali, alkol, seyir halinde cep telefonu kullanımı, motosiklet denetimi ve özel denetimler gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde trafik kurallarına uymayan sürücülere ceza kesildi.

Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince helikopter ve drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre 14.08.2023 ile 21.08.2023 tarihleri arasında farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, yük ve yolcu taşımacılığı, ışık, hatalı sollama gibi konularda denetim yapıldı. Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde devam edeceği belirtilen açıklamada özellikle sürücülerde denetim duygusunun üst düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

Antalya’nın birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada havadan helikopter ve drone ile yapılan denetimlerin de devam ettiği bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; helikopter–drone denetiminde 266 sürücüye, radarla hız denetimi kapsamında 251 sürücüye, şehirlerarası otobüs denetiminde 3 araç denetlenerek 1 sürücüye, ticari araç ve şoförlerin denetiminde 962 araç denetlenerek 48 sürücüye, traktör ve tarım işçileri taşımacılığında 12 araç denetlenerek 6 sürücüye, şehirlerarası yolcu taşımacılığında ise 356 araç denetlenerek 7 sürücüye trafik idari para cezası uygulanmıştır. 14-21 Ağustos tarihleri arasında alkol denetiminde 3.514,motosiklet denetiminde 724, yük taşımacılığı yapan 8.796 araç, şehirlerarası ve şehir içi toplu taşımacılık yapan 1.775 araç ve emniyet kemeri denetimlerinde de 7.397 araç olmak üzere toplamda 22.206 araç ve sürücüsü denetlenmiştir. Ayrıca, Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda 38 araç ve 60 yolcu olmak üzere toplam 98 yol kullanıcısına eğitim verilmiştir.

Açıklamanın sonunda vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerin aralıksız devam edeceği bilgisi paylaşıldı.


HIZLI YORUM YAP