Trafikte makas tehlikesi

Trafikte makas tehlikesi

ABONE OL
Eylül 22, 2023 10:51
Trafikte makas tehlikesi
22 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

Antalya’nın trafiği, sık sık dikkat çeken bir sorunla karşı karşıya: motosiklet sürücülerinin trafikte makas atma alışkanlığı. Bu tehlikeli sürüş davranışı, hem motosiklet sürücüleri hem de diğer trafik kullanıcıları için büyük bir tehlike oluşturuyor.

Makas atma, motosiklet sürücülerinin araçların arasından hızla geçme ve trafikte ilerleme amacı güttüğü bir sürüş davranışı olarak adlandırılıyor. Ancak bu davranışın beraberinde getirdiği tehlikeler de bulunuyor.

Makas atma, diğer araçlarla temas riskini artırır. Motosiklet sürücüleri, ani manevralarla kazalara yol açabilir. Motosikletlerin hızlı ve beklenmedik manevraları, trafik akışını bozar. Bu, diğer sürücüler için karmaşık ve stresli bir trafik deneyimine neden olur. Makas atan motosiklet sürücüleri, yolda yürüyen yayaları ve diğer yolculardaki güvenliği tehlikeye atar.

Antalya’da trafik polisi, makas atan motosiklet sürücülerine yönelik denetimler düzenliyor ve bu tehlikeli davranışla mücadele etse de yeterli olmuyor.

Araç sürücüsü Yeşim Canbaz, “Makas atan motosikletler, gerçekten trafikte büyük bir sorun. Hem kendilerini hem de başkalarını tehlikeye atıyorlar. Denetimler artırılmalı ve bu tehlikeli davranışa karşı daha fazla bilinç oluşturulmalı” dedi.

Kamil Dolaz isimli sürücü, “Makas atan motosiklet sürücüleri sık sık tehlikeli durumlar yaratıyor. Bu durum, trafikte insanların daha fazla stres yaşamasına neden oluyor” derken Vedat Ulusoy, “Makas atma alışkanlığını bırakmak önemli, ancak bazen yoğun trafikte hayatta kalmak için zorundayız gibi hissediyoruz. Daha iyi bir trafik düzenlemesi ve daha fazla motosiklet şeridi yardımcı olabilir” ifadesini kullandı.

Haber: Yalçın KÜÇÜK


HIZLI YORUM YAP