Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Yaşam Haber Girişi: 29.06.2021 - 10:58, Güncelleme: 29.06.2021 - 10:58

Üniversite de kadro çığlığı...

 

Üniversite de kadro çığlığı...

Daha önce Bilgi İşlemde görevli Çağrı Sertaç Kesici'nin mobbing sonucu intihar ettiği iddiası ve ardından Prof.Dr. Ramazan Eryılmaz'ın soruşturma bahanesi ile görevden alınması sonucu gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi şimdi de bir yıldır akademik kadro ilanına çıkmaması nedeniyle eleştirilerin odağında.
ÖZEL HABER KADRO BEKLEYEN AKADEMİSYENLER UMUTSUZ Akdeniz Üniversitesine yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, yeni bir kriz üniversite koridorlarında dillendiriliyor. İddiaya göre bir yıldır akademik kadro ilanına çıkmayan üniversite yönetimi nedeniyle 100'den fazla kadro bekleyen akademisyen maddi-manevi kayba uğruyor. Ve bu akademisyenlerin durumu Personel atama işlerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Murat Turhan'ın insafına kalmış durumda.Diğer yandan Akdeniz Üniversitesinin ilk kadın rektörü olarak büyük umutlarla göreve gelen  Prof. Dr. Özlenen Özkan ilk akademik yılında hiçbir akademik kadro ilanına çıkmaması  akademisyenleri hayal kırıklığına uğratıyor. TURİZM,İKTİSAT VE EDEBİYAT FAKÜLTELERİNDE MOBBİNG İDDİASI Yaşanan  sıkıntılar nedeniyle çok sayıda akademisyenin istifa etmeyi düşündüğü konuşulan üniversitede  özellikle Turizm,İktisat ve Edebiyat Fakültelerinde ayyuka çıkan mobbing iddialarına yönetimin sessiz kalması tepki çekiyor.Rektör Özlenen Özkan'ın, mobbing iddiası ile rahatsızlık kaynağı olduğu ileri sürülen Turizm, İktisat ve Edebiyat Fakültelerinin yönetimlerine dair radikal  bir karar almaması huzursuzluğu her geçen gün büyütüyor. Bu fakültelerden dışarı yansıyan dedikodularda, dekanların kendi gelecekleri için hatırı sayılır kişileri aracı koyarak görevlerine devam etme gayreti içinde olduğu ileri sürüldü. EŞ DOST AKRABA İLİŞKİSİ YÖNETİYOR Açıklanmasını istemeyen Üniversiteye yakın  kaynaklar ve bazı STK temsilcileri yaptıkları açıklamada;" Rektör Özlenen Özkan'ın yakın aile dostu ile çalışma arkadaşı ayrımını çok iyi yapamadığı için üniversite bu sorunları yaşıyor. Tüm rahatsızlıkların odağında Özkan'ın tek yetkili haline getirdiği Rektör yardımcısı Murat Turhan ve onun yaptığı uygulamalar var. Sorunlar çözülmek yerine her geçen gün büyüyor, kangren halini alıyor" iddiasında bulundu. Aynı kaynaklar, "üniversite de işleyişin durduğunu" haksız yere soruşturmaya uğrayan ve cezalandırılan akademisyenlerin kaderiyle baş başa bırakıldığını da savundu. Ahmet Ayçiçek
Daha önce Bilgi İşlemde görevli Çağrı Sertaç Kesici'nin mobbing sonucu intihar ettiği iddiası ve ardından Prof.Dr. Ramazan Eryılmaz'ın soruşturma bahanesi ile görevden alınması sonucu gündeme gelen Akdeniz Üniversitesi şimdi de bir yıldır akademik kadro ilanına çıkmaması nedeniyle eleştirilerin odağında.

ÖZEL HABER

KADRO BEKLEYEN AKADEMİSYENLER UMUTSUZ

Akdeniz Üniversitesine yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, yeni bir kriz üniversite koridorlarında dillendiriliyor. İddiaya göre bir yıldır akademik kadro ilanına çıkmayan üniversite yönetimi nedeniyle 100'den fazla kadro bekleyen akademisyen maddi-manevi kayba uğruyor. Ve bu akademisyenlerin durumu Personel atama işlerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Murat Turhan'ın insafına kalmış durumda.Diğer yandan Akdeniz Üniversitesinin ilk kadın rektörü olarak büyük umutlarla göreve gelen  Prof. Dr. Özlenen Özkan ilk akademik yılında hiçbir akademik kadro ilanına çıkmaması  akademisyenleri hayal kırıklığına uğratıyor.

TURİZM,İKTİSAT VE EDEBİYAT FAKÜLTELERİNDE MOBBİNG İDDİASI

Yaşanan  sıkıntılar nedeniyle çok sayıda akademisyenin istifa etmeyi düşündüğü konuşulan üniversitede  özellikle Turizm,İktisat ve Edebiyat Fakültelerinde ayyuka çıkan mobbing iddialarına yönetimin sessiz kalması tepki çekiyor.Rektör Özlenen Özkan'ın, mobbing iddiası ile rahatsızlık kaynağı olduğu ileri sürülen Turizm, İktisat ve Edebiyat Fakültelerinin yönetimlerine dair radikal  bir karar almaması huzursuzluğu her geçen gün büyütüyor. Bu fakültelerden dışarı yansıyan dedikodularda, dekanların kendi gelecekleri için hatırı sayılır kişileri aracı koyarak görevlerine devam etme gayreti içinde olduğu ileri sürüldü.

EŞ DOST AKRABA İLİŞKİSİ YÖNETİYOR

Açıklanmasını istemeyen Üniversiteye yakın  kaynaklar ve bazı STK temsilcileri yaptıkları açıklamada;" Rektör Özlenen Özkan'ın yakın aile dostu ile çalışma arkadaşı ayrımını çok iyi yapamadığı için üniversite bu sorunları yaşıyor. Tüm rahatsızlıkların odağında Özkan'ın tek yetkili haline getirdiği Rektör yardımcısı Murat Turhan ve onun yaptığı uygulamalar var. Sorunlar çözülmek yerine her geçen gün büyüyor, kangren halini alıyor" iddiasında bulundu. Aynı kaynaklar, "üniversite de işleyişin durduğunu" haksız yere soruşturmaya uğrayan ve cezalandırılan akademisyenlerin kaderiyle baş başa bırakıldığını da savundu.

Ahmet Ayçiçek

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.