Uzmanından örnek beslenme çantası

Uzmanından örnek beslenme çantası

ABONE OL
Eylül 30, 2023 18:56
Uzmanından örnek beslenme çantası
30 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da diyetisyen olan Ayşe Güllük büyüme çağındaki çocukların okula giderken götüreceği öğünler hakkında sağlıklı önerilerde bulundu.

Kantinlerde kızartma türleri, cips, asitli içecekler gibi sağlıksız besinlerin satışının yasak olduğunu belirten Güllük, ‘’Okul çevrelerinde bulunan büfeler hala bu tür besinleri satmaya devam ediyor. Hatta maalesef bilinçsiz aileler çocuklarının beslenme çantalarına bu ürünlerden koyabiliyor. Büyüme çağındaki çocuklar ailelerinin ve öğretmenlerinin gözetiminde tutularak ders aralarında evden getirdikleri sağlıklı besinleri tüketmelidir.” dedi.

Beslenme alışkanlıkları evde de devam etmeli

Güllük sağlıklı ve örnek beslenme çantası ile ilgili açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar: ”Az yağlı ve tam buğday unundan yapılmış ev poğaçası ve ayran, elma veya armut gibi taşınabilir bir meyve ile süt, beyaz peynirli ve domatesli sandviç ile birlikte katkısız bir meyve suyu, küçük paket yoğurt ve kuru meyveler sağlıklı beslenme çantası için örnek olabilir.” Güllük son olarak çocukların okuldaki beslenme alışkanlıklarının evde de devam etmesi gerektiği ile ilgili uyarıda bulundu.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP