Vatandaş Konyaaltı Sahili’nde yüksek sesli müzikten rahatsız

Vatandaş Konyaaltı Sahili’nde yüksek sesli müzikten rahatsız

ABONE OL
Eylül 30, 2023 18:48
Vatandaş Konyaaltı Sahili’nde yüksek sesli müzikten rahatsız
30 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’nın gözde sahil bölgelerinden biri olan Konyaaltı Sahili’ndeki mekanların açtığı yüksek sesli müzik, çevre sakinlerinden gelen şikayetlere neden oluyor. Özellikle akşam saatlerinde yoğunlaşan müzik sesleri, sahilin huzurlu atmosferini bozuyor.

Konyaaltı sahil boyunca mekanların canlı müzik yapması son derece rahatsız edici ve genel atmosferin kalitesini düşürüyor.

Konyaaltı Sahili’nde işletmelerin açtığı yüksek sesli müzikler vatandaşı rahatsız ediyor

Konyaaltı sahili, hem yerel halkın hem de turistlerin tercih ettiği önemli bir dinlenme ve eğlence mekanı olarak biliniyor. Ancak son dönemlerde sahil boyunca faaliyet gösteren restoranlar, kafeler ve diğer işletmelerin açtığı yüksek sesli müzikler nedeniyle çevredeki vatandaşlar rahatsızlık duyuyor.

Sahilin hemen yanı başında bulunan mekanlardan gelen yüksek volümlü müzikler, sahil boyunca yürüyüş yapmak isteyenlerin, akşamüzeri dinlenmek isteyenlerin ve çocuklu ailelerin huzurunu kaçırıyor. Vatandaşlar, özellikle akşam saatlerinde yüksek sesli müziğin keyifli bir sahil deneyimini olumsuz etkilediğini belirtiyorlar.

Konuyla ilgili olarak, çevre sakinleri ve sahil kullanıcıları yetkililere şikayetlerini iletiyor. Bazı vatandaşlar, bu durumun yasal düzenlemelere aykırı olduğunu ve sessiz bir ortamın korunmasını talep ediyorlar.

“Bu rahatsızlık verici duruma son verilmesini talep ediyoruz”

Duruma dair rahatsızlığını belirten Ayça Gürel, “Konyaaltı sahil boyunca mekanların canlı müzik yapması son derece rahatsız edici ve genel atmosferin kalitesini düşürüyor. Akşamları yürüyüş yapmak veya dinlenmek için gittiğimiz bir ortamda her mekandan gelen yüksek sesli, kalitesiz müzikler son yıllarda oluşan hoş atmosferi olumsuz etkiliyor. Lütfen bu rahatsızlık verici duruma son verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Kişisel olarak rahatsızlığının ve talebinin, canlı müziğin tamamen yasaklanması olmadığını aktaran Kadir Şimşek, “Daha düşük bir desibel düzeyinde ve sadece mekanın içinde oturan müşteriler tarafından dinlenmesi şeklinde olabilir. Bu sayede, sahil boyunca yürüyüş yapmak isteyenler veya plajda denizi izlemek ve dalga sesini dinlemek isteyen insanlar, istemedikleri bir sesle karşılaşmadan keyiflerini çıkarabilirler” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP