Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
ESRA UĞURLU EROL
Köşe Yazarı
ESRA UĞURLU EROL
 

EVLİLİKTE İLETİŞİM

Eşim beni anlamıyor, sürekli tartışıyoruz, beni neden dinlemiyor, dinlese de anlamıyor, bana saygı duymuyor, bana zaman ayırmıyor, sevgisini yeterince hissedemiyorum, beni kıskanıyor bunalıyorum diyorsanız bu yazı tam size göre. Şu an heyecanla önerilerimi beklediğinizi biliyorum. Öncelikle evlilikte bu gibi sorular yaşıyorsanız kendinize öncelikle şunları sormanızı isterim ben eşimi anlıyor muyum, onu gerçekten saygıyla dinliyor muyum, konuşurken nasıl bir üslubum var, ona yeterli zaman ayırıyor muyum, sevgimi hissettirebiliyor muyum, onu kıskanıp daraltıyor muyum? Eşlerin birbirini desteklediği, takdir ettiği, birbirine güvendiği, saygı ve sevgi ile örülmüş bir ilişki ideal olandır. Çiftlerin birbirlerinin iş yaşamlarına destek olduğu ve saygı duyduğu, açık bir iletişim geliştirerek beklentilerini paylaştığı, birbirlerine yeterli ve kaliteli zaman ayırdıkları, birbirlerini kısıtlamadıkları ve güven duydukları bir ilişki çiftleri mutlu edecektir. Çiftlerin evlilikten beklentileri üzerine ortak noktada buluşmaları, evliliğe yönelik isteklerini açıkça paylaşmaları ve birlikte verimli zaman geçirmeleri son derece önemlidir. Evlilikte eşlerin kendilerine ait zamanlarının olması bu zamanı hobileri veya arkadaşları ile geçirmeleri de evlilik doyumunu etkilemektedir. Çiftlerin birbirlerine güven duyarak diğerinin yalnız kalma ihtiyacına saygı duymaları iyi olacaktır. Eşlerin birbirlerini dinlerken diğerinin ne demek istediği tam olarak anlamadan tepki vermek yerine iyi bir iletişim için iyi birer dinleyici olmaları gerekmektedir.  İyi bir dinleyici olduktan sonra iyi bir iletişim kurabileceğiniz her ilişkide olduğu gibi çift ilişkisinde de unutulmamalıdır. Çiftler birbirlerine sözel ve sözel olmayan yollarla yani cümlelerinde, bakışlarında ve davranışlarında sevgi ve saygıyı hissettirmek odaklı davranırlarsa zor olan anlar bile birlikte kolaylaşacaktır. Aslında şöyle de diyebiliriz değerli okurlar biraz empati işinizi kolaylaştıracaktır. Bir şeyden söylemeden ya da bir eylemde bulunmadan önce bana söylense ya da bana yapılsa ne hissederim diyebildiğiniz anda işiniz kolaylaşacaktır. Bilirsiniz bazen de beklentiler farklıdır bu sebeple eşlerin birbirini iyi tanımaya özen göstererek karşıdakini beklentilerini esas alacak şekilde davranması ilişkinizi iyileştirecektir. Önerilerimin faydalı olması temennimle… ESRA UĞURLU EROL
Ekleme Tarihi: 18 Temmuz 2021 - Pazar

EVLİLİKTE İLETİŞİM

Eşim beni anlamıyor, sürekli tartışıyoruz, beni neden dinlemiyor, dinlese de anlamıyor, bana saygı duymuyor, bana zaman ayırmıyor, sevgisini yeterince hissedemiyorum, beni kıskanıyor bunalıyorum diyorsanız bu yazı tam size göre. Şu an heyecanla önerilerimi beklediğinizi biliyorum. Öncelikle evlilikte bu gibi sorular yaşıyorsanız kendinize öncelikle şunları sormanızı isterim ben eşimi anlıyor muyum, onu gerçekten saygıyla dinliyor muyum, konuşurken nasıl bir üslubum var, ona yeterli zaman ayırıyor muyum, sevgimi hissettirebiliyor muyum, onu kıskanıp daraltıyor muyum?
Eşlerin birbirini desteklediği, takdir ettiği, birbirine güvendiği, saygı ve sevgi ile örülmüş bir ilişki ideal olandır. Çiftlerin birbirlerinin iş yaşamlarına destek olduğu ve saygı duyduğu, açık bir iletişim geliştirerek beklentilerini paylaştığı, birbirlerine yeterli ve kaliteli zaman ayırdıkları, birbirlerini kısıtlamadıkları ve güven duydukları bir ilişki çiftleri mutlu edecektir. Çiftlerin evlilikten beklentileri üzerine ortak noktada buluşmaları, evliliğe yönelik isteklerini açıkça paylaşmaları ve birlikte verimli zaman geçirmeleri son derece önemlidir. Evlilikte eşlerin kendilerine ait zamanlarının olması bu zamanı hobileri veya arkadaşları ile geçirmeleri de evlilik doyumunu etkilemektedir. Çiftlerin birbirlerine güven duyarak diğerinin yalnız kalma ihtiyacına saygı duymaları iyi olacaktır.
Eşlerin birbirlerini dinlerken diğerinin ne demek istediği tam olarak anlamadan tepki vermek yerine iyi bir iletişim için iyi birer dinleyici olmaları gerekmektedir.  İyi bir dinleyici olduktan sonra iyi bir iletişim kurabileceğiniz her ilişkide olduğu gibi çift ilişkisinde de unutulmamalıdır. Çiftler birbirlerine sözel ve sözel olmayan yollarla yani cümlelerinde, bakışlarında ve davranışlarında sevgi ve saygıyı hissettirmek odaklı davranırlarsa zor olan anlar bile birlikte kolaylaşacaktır.
Aslında şöyle de diyebiliriz değerli okurlar biraz empati işinizi kolaylaştıracaktır. Bir şeyden söylemeden ya da bir eylemde bulunmadan önce bana söylense ya da bana yapılsa ne hissederim diyebildiğiniz anda işiniz kolaylaşacaktır. Bilirsiniz bazen de beklentiler farklıdır bu sebeple eşlerin birbirini iyi tanımaya özen göstererek karşıdakini beklentilerini esas alacak şekilde davranması ilişkinizi iyileştirecektir. Önerilerimin faydalı olması temennimle…
ESRA UĞURLU EROL

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.