Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
İbrahim UYSAL
Köşe Yazarı
İbrahim UYSAL
 

SUNİ SİYASETÇİLER

Onlardan hemen hemen her partilerde fazla sayıda mevcut. Halkın gündemini asla takip etmezler, gündelik haberlerlere ve olaylara karşı cep telefonlarına düşen son dakika haberleri kadar değer verir zaman ayırırlar! ______ Zaten birçok partilerin listelerine son dakika da girmişlerdir çok “şanslılardır” Birçoğunun geçim derdi hemen hemen yoktur, parayla kazanılan koltuklarda oldukları için seni-beni anlamaları çok güçtür zaten! İyi yapabildikleri şeyler de yok değildir tabi! Partilerin içinde mikser gibidirler, söylemde birlik yerine mikserlikte yani karıştırıcılıkta üzerlerine yoktur! En üstün özelileri ise dün birbirlerine kin kusanların, küfredenlerin yan yana gelmeleri ve “çıkarda birlik” kurmaları dahiyane alkışlanası en belirgin özelliklerindendir! Söylemleri yoktur ancak en önlerde protokolde otururlar, çocukken kumdan kale kuramayan, mahallenin bozguncu çocukları, parti kurduklarını idda ederler! •Kendilerini kusursuz görürler! Ama bir o kadar da boş olduklarını kendilerine itiraf etmemek için aynaya çok bakmazlar. Hiçbirinin sosyal medya adreslerinde milletin sorunlarına dair en ufak bir söylem ve tespitlerini göremezsin, ancak çok büyük emekleri olduğunu her seferinde idda edip, eleştirenlere karşı tek savunma mekanizmaları ya küfür, ya tehdit ya da Google’dan özlü bir söz alıp yapıştırmalarıdır! •İyisimi çekilin kenara dedikçe ya da değişin dedikçe sadece mevsimlik kabuk değiştirirler!    Hele ki Genel Başkanları gelsin işte o zama görün, dillerinde tek cümle “sayın Genel Başkanımız” sözü ve çevreye yaydığı salyalarla kimseyi yaklaştırmak istemedikleri, partinin sahibi olduklarını düşünürler, baştan sona planlar, resimler ve paylaşırlar! ——————- Siyaseti, bürokrasiyi, etki altına almak için her türlü çirkefliği ve mesajı verirler! ——————— Mesela onların haberi olmadan kimse işe alınamaz! Önce kendi evlatlarından başlarlar listeleri yazmaya, “iradenin kalemi benim derler” Çünkü onlar için liyakat eğitimli, işin sahibi olabilecek kabiliyette olanların tercih edilmesi yerine “onlara kimin ya da kimlerin boyun eğdiği, biat ettiği, elleri kabarıncaya kadar alkışladığı” ile doğru orantılıdır! Onlar için fotoğraf siyaseti çok önemlidir, beyine gitmeyen mesajı dile dökemeyince sadece fotoğrafa dökebilirler! Ama fotoğraf sanatı ile siyaset icra edilemez! Hemen hemen hepsi her koltuğa da adaydır! Her işi bilirler, uzmandırlar, Kimseye bırakmazlar. Tanrı onları “Başkan” olarak yaratmıştır onlara isimleriyle hitap ederseniz vay halinize ya “sizi siyasi rakibi olarak radarına alır ya da husumetli hale getirmek için yoğun çaba harcar” Uzun lafın kısası... İşte size suni siyasetçiler, belki daha çok şey anlatılır ancak bunlara en büyük ders bu satırları okurken adeta kendilerini görmeleri ve biz onları iyi tanıyorken! kendilerinin de iyi olduklarını zannetmelerinden kaynaklanmasıdır
Ekleme Tarihi: 01 Eylül 2021 - Çarşamba

SUNİ SİYASETÇİLER

Onlardan hemen hemen her partilerde fazla sayıda mevcut.

Halkın gündemini asla takip etmezler, gündelik haberlerlere ve olaylara karşı cep telefonlarına düşen son dakika haberleri kadar değer verir zaman ayırırlar!

______

Zaten birçok partilerin listelerine son dakika da girmişlerdir çok “şanslılardır”

Birçoğunun geçim derdi hemen hemen yoktur, parayla kazanılan koltuklarda oldukları için seni-beni anlamaları çok güçtür zaten!

İyi yapabildikleri şeyler de yok değildir tabi! Partilerin içinde mikser gibidirler, söylemde birlik yerine mikserlikte yani karıştırıcılıkta üzerlerine yoktur!

En üstün özelileri ise dün birbirlerine kin kusanların, küfredenlerin yan yana gelmeleri ve “çıkarda birlik” kurmaları dahiyane alkışlanası en belirgin özelliklerindendir!

Söylemleri yoktur ancak en önlerde protokolde otururlar, çocukken kumdan kale kuramayan, mahallenin bozguncu çocukları, parti kurduklarını idda ederler!

•Kendilerini kusursuz görürler! Ama bir o kadar da boş olduklarını kendilerine itiraf etmemek için aynaya çok bakmazlar.

Hiçbirinin sosyal medya adreslerinde milletin sorunlarına dair en ufak bir söylem ve tespitlerini göremezsin, ancak çok büyük emekleri olduğunu her seferinde idda edip, eleştirenlere karşı tek savunma mekanizmaları ya küfür, ya tehdit ya da Google’dan özlü bir söz alıp yapıştırmalarıdır!

•İyisimi çekilin kenara dedikçe ya da değişin dedikçe sadece mevsimlik kabuk değiştirirler! 

 

Hele ki Genel Başkanları gelsin işte o zama görün, dillerinde tek cümle “sayın Genel Başkanımız” sözü ve çevreye yaydığı salyalarla kimseyi yaklaştırmak istemedikleri, partinin sahibi olduklarını düşünürler, baştan sona planlar, resimler ve paylaşırlar!

——————-

Siyaseti, bürokrasiyi, etki altına almak için her türlü çirkefliği ve mesajı verirler!

———————

Mesela onların haberi olmadan kimse işe alınamaz! Önce kendi evlatlarından başlarlar listeleri yazmaya, “iradenin kalemi benim derler” Çünkü onlar için liyakat eğitimli, işin sahibi olabilecek kabiliyette olanların tercih edilmesi yerine “onlara kimin ya da kimlerin boyun eğdiği, biat ettiği, elleri kabarıncaya kadar alkışladığı” ile doğru orantılıdır!

Onlar için fotoğraf siyaseti çok önemlidir, beyine gitmeyen mesajı dile dökemeyince sadece fotoğrafa dökebilirler!

Ama fotoğraf sanatı ile siyaset icra edilemez!

Hemen hemen hepsi her koltuğa da adaydır! Her işi bilirler, uzmandırlar, Kimseye bırakmazlar.

Tanrı onları “Başkan” olarak yaratmıştır onlara isimleriyle hitap ederseniz vay halinize ya “sizi siyasi rakibi olarak radarına alır ya da husumetli hale getirmek için yoğun çaba harcar”

Uzun lafın kısası...

İşte size suni siyasetçiler, belki daha çok şey anlatılır ancak bunlara en büyük ders bu satırları okurken adeta kendilerini görmeleri ve biz onları iyi tanıyorken! kendilerinin de iyi olduklarını zannetmelerinden kaynaklanmasıdır

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.