Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Anasayfa Murat SEYİRCİ Yazı Detayı Bu yazı 277 kez okundu.
Murat SEYİRCİ
Köşe Yazarı
Murat SEYİRCİ
 

Her konuda büyüdük

Büyümeyi ve büyütmeyi severiz.  Bakın ülkemiz ekonomi olarak ilk çeyrekte %7 büyüdü. Sadece ekonomide mi büyüdük? Örneğin yakıt zammında, tarihte görülmediği kadar Özel Tüketim Vergisi ÖTV'yi büyüttük. Dövizi öyle büyüttük ki, çocuktu yetişkin oldu, ergenlik şımarıklığı ile ele avuca sığmaz oldu, büyüttükçe büyüttük. Merkez Bankası Başkanlarını görevden alıp küçülttük, faizleri ise büyüttükçe büyüttük. Tarım girdilerini büyüttük, doğal olarak tarım ürün fiyatlarını büyüttük.  Market reyonlarında ürünlerin ebatlarını küçülttük, fiyatlarını abartıp büyüttük. Son dönemde ekonomide sorunları büyüttük, kişi başı milli hasılayı küçülterek hayal kırıklığını büyüttük. Ülkemizde baskı hissiyatını yükselttik, güvensizlik ortamını büyüttük. Ülkemizde ayrıştırma anlayışını büyüttük. Ülkemizde mafya babası Sedat Peker ile soru işaretlerini büyüttük. Hangi siyasetçinin Sedat Peker'den maaş aldığı ile ilgili merakı büyüttük. Maalesef, haber bültenlerinde intihar sayılarını büyüttük. Bize düşman ülke sayısını büyüttük. Liyakatsız, ikili ilişkilerle işe girenlerin sayısını büyüttük. Belediyelerde çıkan yolsuzluk sayılarını büyüttük. Bakanlıklarda soru işaretlerini büyüttük. Bir dönem vaka sayılarını sakladık, "İslamiyette yalan var mı?" soru sayısını büyüttük.  Kendinde aşırı yetki bulan, saçmalayan imam sayısını büyüttük. Eğitim sistemindeki sorunları, batan okulları, mağdur aileleri, EBA'ya bağlanamayan ve eğitimde geri kalan öğrencileri büyüttük. Tam kapanmayı zamanında yapmadık, vaka sayılarını büyüttük. Tam kapanma yaptık, fabrikaları açtık, çalışanları sokağa çıkardık, kapalı sektörlere erken hibe vermedik, tartışmayı büyüttük. Aşıyı zamanında getiremedik, ölümleri büyüttük.  Devletin dağıttığı düşük faizli krediyi alıp dövize-altına yatıranları denetlemedik, menfaatçi toplum sayısını büyüttük. Partili olmayı, yandaş olmayı abartıp büyüttük, ölümüne savunma içgüdüsü büyüttükçe büyüttük. "Daha neler olacak neler." Diyerek tehdit dilini büyüttük,  toplumdaki gerginliği büyüttük. Kısaca ülkemiz gerçekten büyüdü.  Biz de aksini söylemiyoruz. Biz büyüyen Türkiye’yiz. Hiç mi iyi şeyleri büyütmedik? Tabiki büyüttük. Örneğin hastane sayımızı çığ gibi büyüttük, içinde bulunduğu sıkıntıdan hasta olup hastaneye giden hasta sayısını da büyüttük. Önemli olan hastane sayısının büyüklüğü değil, hasta sayısının küçüklüğü olduğunu unuttuk. Refahı, özgürlüğü, hukukta eşitliği ne zaman büyüttük, işte o zaman iyi şeyleri daha çok büyütürdük, büyüyen kötü tabloyu küçültürdük. Hayata Seyirci kalmamanız dileğiyle.
Ekleme Tarihi: 03 Haziran 2021 - Perşembe

Her konuda büyüdük

Büyümeyi ve büyütmeyi severiz. 

Bakın ülkemiz ekonomi olarak ilk çeyrekte %7 büyüdü.

Sadece ekonomide mi büyüdük?

Örneğin yakıt zammında, tarihte görülmediği kadar Özel Tüketim Vergisi ÖTV'yi büyüttük.

Dövizi öyle büyüttük ki, çocuktu yetişkin oldu, ergenlik şımarıklığı ile ele avuca sığmaz oldu, büyüttükçe büyüttük.

Merkez Bankası Başkanlarını görevden alıp küçülttük, faizleri ise büyüttükçe büyüttük.

Tarım girdilerini büyüttük, doğal olarak tarım ürün fiyatlarını büyüttük. 

Market reyonlarında ürünlerin ebatlarını küçülttük, fiyatlarını abartıp büyüttük.

Son dönemde ekonomide sorunları büyüttük, kişi başı milli hasılayı küçülterek hayal kırıklığını büyüttük.

Ülkemizde baskı hissiyatını yükselttik, güvensizlik ortamını büyüttük.

Ülkemizde ayrıştırma anlayışını büyüttük.

Ülkemizde mafya babası Sedat Peker ile soru işaretlerini büyüttük.

Hangi siyasetçinin Sedat Peker'den maaş aldığı ile ilgili merakı büyüttük.

Maalesef, haber bültenlerinde intihar sayılarını büyüttük.

Bize düşman ülke sayısını büyüttük.

Liyakatsız, ikili ilişkilerle işe girenlerin sayısını büyüttük.

Belediyelerde çıkan yolsuzluk sayılarını büyüttük.

Bakanlıklarda soru işaretlerini büyüttük.

Bir dönem vaka sayılarını sakladık, "İslamiyette yalan var mı?" soru sayısını büyüttük. 

Kendinde aşırı yetki bulan, saçmalayan imam sayısını büyüttük.

Eğitim sistemindeki sorunları, batan okulları, mağdur aileleri, EBA'ya bağlanamayan ve eğitimde geri kalan öğrencileri büyüttük.

Tam kapanmayı zamanında yapmadık, vaka sayılarını büyüttük.

Tam kapanma yaptık, fabrikaları açtık, çalışanları sokağa çıkardık, kapalı sektörlere erken hibe vermedik, tartışmayı büyüttük.

Aşıyı zamanında getiremedik, ölümleri büyüttük. 

Devletin dağıttığı düşük faizli krediyi alıp dövize-altına yatıranları denetlemedik, menfaatçi toplum sayısını büyüttük.

Partili olmayı, yandaş olmayı abartıp büyüttük, ölümüne savunma içgüdüsü büyüttükçe büyüttük.

"Daha neler olacak neler." Diyerek tehdit dilini büyüttük,  toplumdaki gerginliği büyüttük.

Kısaca ülkemiz gerçekten büyüdü. 

Biz de aksini söylemiyoruz.

Biz büyüyen Türkiye’yiz.

Hiç mi iyi şeyleri büyütmedik?

Tabiki büyüttük.

Örneğin hastane sayımızı çığ gibi büyüttük, içinde bulunduğu sıkıntıdan hasta olup hastaneye giden hasta sayısını da büyüttük.

Önemli olan hastane sayısının büyüklüğü değil, hasta sayısının küçüklüğü olduğunu unuttuk.

Refahı, özgürlüğü, hukukta eşitliği ne zaman büyüttük, işte o zaman iyi şeyleri daha çok büyütürdük, büyüyen kötü tabloyu küçültürdük.

Hayata Seyirci kalmamanız dileğiyle.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.