Altıntaş’a dikkat!

Altıntaş’a dikkat!

ABONE OL
Nisan 18, 2023 13:21
Altıntaş’a dikkat!
17 Nisan 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Şaban Tat, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte geçtiğimiz hafta içerisinde, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 24. Grup Meslek Komitesi’nin düzenlemiş olduğu toplantıda Akdeniz Edaş Genel Müdürü ve yöneticileri, CK Enerji Akdeniz Perakende Genel Müdürü, Elektrikçiler Odası Başkanı ve yönetimiyle bir araya geldi.

Toplantıda Antalya’nın hızla büyüyen ve nüfusu artan bir şehir olduğuna değinilerek, kentin yeni imara açılan bölgelerinden olan Altıntaş’a dikkat çekildi.

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Şaban Tat, Yüz Yüze Gazetesine yaptığı açıklamada konuyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Altıntaş bölgesinin çok ciddi anlamda altyapısı tamamlanmadan ruhsata açılan bölge olduğunu ifade eden Tat, “Burada sadece dağıtım şirketinin yapması gerekenler değil, Büyükşehir Belediyesinin de yapması gereken durumlar söz konusu. Biz işte burada kurumları diyaloğa davet ettik. ‘Burada böyle bir sıkıntı var ve buna çözüm bulalım’ dedik. Çözüm bulunması noktasında kurumları sadece dağıtım şirketinden ziyade, Büyükşehir Belediyesinin de bununla ilgili iki kurum arasındaki diyaloğun sağlanması gerektiğini vurguladık. Altıntaş bölgesinde ciddi anlamda tamamlanmış ve iskanını almış binalar mevcut. Ama elektrik altyapısı bulunmadığı için bu binalara enerji vermekte çok büyük güçlükler çekilecek. Dolayısıyla sorun çok daha fazla büyümeden acilen önlem almak gerekiyor. Ancak şunun altını çizeyim, bizim söylemlerimizin hiçbirisi siyasi değil. Biz sadece yaşanan bir gerçeği dile getiriyoruz ve sorunlar daha fazla büyümeden, insanlarımız zarar görmeden çözüm bulunmasını istiyoruz” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Malum konu hassas olduğu ve seçim dönemine girildiği için Başkan Tat, biraz konuyu yumuşatmış. Ancak bu elektrik altyapısına yapılması gereken yatırım konusu son derece önemli.

Önümüzde rekor beklenen bir turizm sezonu olduğu da düşünülürse bu kentin bir elektrik kesintisi yaşamayacağının garantisini kim verebilir?

Doğal olarak turizmin başkenti olarak gördüğümüz Antalya’da, yaz aylarında elektrik kesintisi her an yaşanabilir. Bu öyle geçiştirilecek bir konu kesinlikle değil. Bu konuda işi kesinlikle sıkı tutmak gerekiyor. Bizden söylemesi..

 

 


HIZLI YORUM YAP