Sünnet çocukları kıyafetlerini aldı

Sünnet çocukları kıyafetlerini aldı

ABONE OL
Eylül 12, 2023 17:30
Sünnet çocukları kıyafetlerini aldı
12 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni öncesinde, sünnet çocukları kıyafetlerini almaya başladı
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kıyafet dağıtımında sünnet için kayıt yaptıran çocuklara sünnet kıyafetleri Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin tarafından dağıtıldı. Sünnet çocukları ve aileleriyle yakından ilgilenen Ümmü Şahin, çocukların sünnet kıyafetlerini giydirerek ailelerine hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Aksu Belediyesi Güreş Sahamızda gerçekleştirilecek sünnet şölenimize tüm vatandaşlarımız davetlidir diyen Ümmü Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Aksu’da yaşayan ve sünnet için belediyemize başvuran ilçe sakinlerimizin çocuklarını önce en son teknoloji ile sünnet ettiriyoruz. Ardından gerçekleştirdiğimiz sünnet şölenimizde ise ilçe sakinlerimiz ile bir araya geliyoruz. Geleneksel Sünnet Şölenimiz öncesinde çocuklarımızın kıyafetlerini dağıtmaya hayırlısıyla başladık. 11 Eylül’de başlayan kıyafet dağıtımımız 15 Eylül Cuma gününe kadar devem edecek.Belediyemiz bu yıl Geleneksel Sünnet Şölenimiz ve Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerimizi festival havasında gerçekleştirilecek. Etkinliklerimiz 6 Ekim Cuma günü Ümmü Erbil ve Uğur Işılak’ın sahne alacağı Sünnet Şölenimiz ile başlayacak, 7 Ekim Cumartesi saat 19.00’da ise Sevgi Petek ve Mustafa Yıldızdoğan konseriyle devam edecek. 8 Ekim Pazar günü ise saat 09.00’ da Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerimizi gerçekleştireceğiz. Aksu Güreş Sahamızda gerçekleştireceğimiz sünnet şölenimiz, konserlerimiz ve yağlı pehlivan güreşlerimize tüm halkımızı bekliyoruz”

HABER MERKEZİ


HIZLI YORUM YAP