Alevi Derneği’nden kırtasiye yardımı

Alevi Derneği’nden kırtasiye yardımı

ABONE OL
Eylül 12, 2023 13:33
Alevi Derneği’nden kırtasiye yardımı
12 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her yeni okul yılı, birçok çocuk için yeni umutların ve fırsatların başlangıcıdır. Ancak, maddi zorluklar içinde olan aileler için, kırtasiye malzemeleri almak bile büyük bir mücadele haline geliyor.

Alevi Kültür Dernekleri Döşemealtı Şube Cemevi tarafından başlatılan kırtasiye yardımı kampanyası devam ederken Başkan Ergün Kurt, hayırseverlere destek çağrısında bulundu.

Başkan Kurt, “Bu yıl, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yardım eli uzatmak ve eğitimde eşitlik sağlamak için sizin desteğinize ihtiyaç var. Eğitim, her çocuğun eşit bir başlangıç yapabilmesi için kritik bir öneme sahiptir. Ancak, ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok öğrenci, temel kırtasiye malzemelerine erişim konusunda zorluk yaşamaktadır. İşte bu noktada hayırseverlerin yardımı devreye giriyor.Siz de eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek olmak için adım atabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Alevi Kültür Dernekleri Döşemealtı Şube Cemevi Başkanı Ergün Kurt, “Kırtasiye malzemeleri, bir çocuğun başarılı bir şekilde okula devam etmesi için temel bir gerekliliktir. Dolayısıyla, bu ihtiyaçların karşılanması, geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için hayati bir adımdır. Eğitim, toplumun temel taşıdır ve bu taşıyı desteklemek için el birliğiyle çalışabiliriz. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yardım etmek ve eğitimde eşitlik sağlamak için sizin destek ve bağışlarınıza ihtiyacımız var. Unutmayın, küçük bir katkı bile büyük bir fark yaratabilir. Geleceği aydınlatmak için bugün bir adım atın” şeklinde konuştu.

Kırtasiye malzemesine ihtiyacı olanların da kendilerine ulaşmasını isteyen Ergün Kurt, “Alevi Kültür Dernekleri Döşemealtı Şube Cemevi olarak, başlattığımız ve halen devam ettiğimiz sosyal projemiz dahilinde desteğe ihtiyacı olan, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı ilçelerinde yaşayan çocuklarımıza okul malzemesi ve kırtasiye malzemesi desteği veriyoruz.  İhtiyacı olan canlarımız bizlere özelden ulaşıp ihtiyaç listesi verebilir” açıklamasında bulundu.

Haber: Aydın ÇEVİK

 


HIZLI YORUM YAP