Antalya’da kaç kadın cinayete kurban gitti?

Antalya’da kaç kadın cinayete kurban gitti?

ABONE OL
Eylül 13, 2023 11:05
Antalya’da kaç kadın cinayete kurban gitti?
13 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizde ve dünya genelinde kadına yönelik şiddet ve cinayetler, toplumun vicdanını sarsan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Her geçen gün artan kadın cinayetleri, aileleri yıkıyor, toplumu endişelendiriyor ve adalet arayışını derinleştiriyor.

Kadın cinayetleri, sadece bir bireyin hayatını sona erdirmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok insanın yaşamını da kalıcı şekilde etkiliyor. Bu cinayetlerin artması, kadınların güvenliğini tehdit ederken, toplumsal bir sorunun da belirtisi olarak kabul ediliyor.

Son yıllarda, kadına yönelik şiddetle mücadele için pek çok yasa ve kampanya başlatıldı. Ancak, bu çabaların sonuçları henüz yeterli değil. Kadın cinayetlerinin nedenleri ve çözüm yolları üzerine daha fazla çalışma ve eğitim gerekiyor.

EN FAZLA KADIN MURATPAŞA’DA ÖLDÜRÜLDÜ

Rakamlara bakıldığında Antalya’da 2010-2020 yılları arasında kadıncinayetleri.org verilerine göre 110 kadın cinayete kurban gitti. Kadın cinayetlerinin en fazla işlendiği ilçe 24 cinayetle Muratpaşa olarak ön plana çıktı.

Muratpaşa’yı 14 kadın cinayeti ile Kepez izlerken 12’şer cinayet ile Konyaaltı ve Manavgat Kepez’i izledi. Alanya’da 10 kadın cinayete kurban giderken Serik’te 9 kadın öldürüldü.

İKİ İLÇE GURUR KAYNAĞI OLDU

Antalya’nın 19 ilçesinden ikisinde ise kadın cinayeti hiç işlenmedi. Bu iki ilçe Akseki ve İbradı oldu. Gazipaşa, Kaş, Elmalı ve Finike’de 1’er kadın cinayete kurban gitti.

Haber: Yalçın KÜÇÜK

 


HIZLI YORUM YAP