Başkan Sözen’den çifte bayram kutlaması

Başkan Sözen’den çifte bayram kutlaması

ABONE OL
Nisan 20, 2023 12:48
Başkan Sözen’den çifte bayram kutlaması
20 Nisan 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MANAVGAT Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ramazan Bayramı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Başkan Şükrü Sözen’in mesajında, şu ifadeler yer aldı:

“Bir mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, dostluğumuzu, mutluluğumuzu paylaşma günü olan 2 bayramımıza ulaşmanın huzur ve sevinci içerisindeyiz. Bu yıl aynı tarihlerde hem Ramazan Bayramı’mızı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutlayacağız. Dini ve milli bayramlarımız bugünlerde en çok ihtiyacımız olan birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve paylaşım duygularımızı pekiştiren en önemli günlerdir. Halkımız için her ikisi de çok değerli olan, milli ve manevi duygularımızı doruk noktasına çıkaran bu iki bayramın bir arada kutlanıyor olması çok anlamlı.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca milli ve dini değerlere büyük önem vermiş, yozlaştırılmasına, kişisel çıkar ve amaçlar için kullanılmasına izin vermemiştir. Türk toplumunun bir kaynaşma, bütünleşme ve birlik olma duygularını kuvvetlendiren bayramlara her zaman özel bir önem vermişti. Ramazan ayı, toplumumuzdaki paylaşma, dayanışma, birlikte hareket etme duygularımızı pekiştirmemize vesile olmuştur. Birlik ve beraberlik hislerimizle karşılamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı hepimize dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış, sevgi, kardeşlik hoşgörü içerisinde yaşamayı hatırlatır. Bu bilinçle Ramazan ayında olduğu gibi Manavgat halkımızın sorunsuz ve huzur dolu bir bayram geçirebilmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Ramazan Bayramı’nın insanlık adına uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyü, paylaşmayı, bölüşmeyi ve aydınlık günleri getirmesini temenni ediyor, sosyal barışın sağlandığı, birlikteliklerin arttığı bir bayram diliyorum.

23 Nisan Pazar günü kutlayacağımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği Türk ulusu için çok anlamlı bir gündür. Ulu Önderimiz Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, O’nun geleceğimizin garantisi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bu Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Türkiye’yi, çağdaş, demokratik, laik, bilgi çağını yakalamış, mutlu bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak en önemli sorumluluğumuzdur. Bu yıl 103. yıla ulaşan 23 Nisan’ın taşıdığı simgesel değer ve anlamlara ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bu vesileyle Büyük Manavgat ailemizin birer ferdi olan tüm Antalya ve Manavgatlı hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur, bereket ve sosyal barış dolu aydınlık yarınlar diliyorum. Büyük Atatürk’ün gösterdiği akıl ve bilim yolunda nice bayramlara.”

(DHA)


HIZLI YORUM YAP