Kepez Belediyesi Mobil Sağlık Merkezi çalışmalara devam ediyor

Kepez Belediyesi Mobil Sağlık Merkezi çalışmalara devam ediyor

ABONE OL
Eylül 16, 2023 18:00
Kepez Belediyesi Mobil Sağlık Merkezi çalışmalara devam ediyor
16 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kepez Belediyesi’nin mobil sağlık hizmetleri, Akseki’den sonra İbradı ilçesine de ulaştı. Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim taşıyan Bilim ve Teknoloji Tırı,18-19 Eylül Manavgat, 20-21 Eylül Alanya, 22 Eylül Gazipaşa ilçesinde vatandaşlara hizmet verecek.

Kepez Belediyesi'nin Mobil Sağlık Merkezi, Akseki'den sonra İbradı ilçesine de ulaştı.

Kepez Belediyesi’nin Mobil Sağlık Merkezi, Akseki’den sonra İbradı ilçesine de ulaştı.

Mobil Sağlık Merkezi İbradi’de hizmet veriyor

Kepez Belediyesi’nin mobil sağlık hizmetleri, Akseki’den sonra İbradı ilçesine de ulaştı. İbradı ilçesinde, Kepez Belediyesi’nin gezici sağlık hizmetleri sunan Mobil Sağlık Merkezi ile bilim ve teknolojiyi gençlerle buluşturan Bilim ve Teknoloji Tırı aktif olarak hizmet vermektedir. İlçe sakinleri, Kepez’in bu mobil hizmetlerine büyük ilgi göstermektedir. Mobil Sağlık Tırı’nda sunulan sağlık taramaları arasında göz sağlığı taraması, göz numarası ölçümü ve göz tansiyonu ölçümü bulunurken; kanser taramaları kapsamında meme (40-69 yaş), rahim ağzı (30-65 yaş) ve bağırsak kanseri (50-70 yaş) taramaları da yapılmaktadır.

Kepez'in Bilim ve Teknoloji Tırı, İbradı ilçesindeki çocuk ve gençlere bilimi yakından tanıttı.

Kepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı, İbradı ilçesindeki çocuk ve gençlere bilimi yakından tanıttı.

Kepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı

Türkiye’de bir ilki temsil eden Kepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı, İbradı ilçesindeki çocuk ve gençlere bilimi yakından tanıttı. Çocuklar ve gençler, Bilim ve Teknoloji Tırı’nı ziyaret ederek, yenilenebilir enerji kaynakları, manyetik alanlar, madde halleri, motorlar, robotik, 3D yazıcılar, sanal gerçeklik uygulamaları, yapay zeka, izohips, astronotlar, beyin dalgaları, İHA yer istasyonları, hologram teknolojileri gibi konular hakkında bilgi sahibi oldular. Bu deneyim, genç nesillerin bilimsel meraklarını desteklemek ve teknolojiye ilgi duymalarını teşvik etmek amacıyla sunuldu.

Kepez Belediyesi’nin gezici kanser ve göz tarama hizmeti veren Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim taşıyan Bilim ve Teknoloji Tırı,18-19 Eylül Manavgat, 20-21 Eylül Alanya, 22 Eylül Gazipaşa ilçesinde vatandaşlara hizmet verecek.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP