Motosiklet satışları arttı

Motosiklet satışları arttı

ABONE OL
Eylül 11, 2023 13:00
Motosiklet satışları arttı
11 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaz aylarında en fazla tercih edilen taşıt olan motosikletler havaların yavaştan soğuması ile birlikte yerini tekrar otomobillere çevirirken satılık ikinci el motosiklet sayısında ciddi oranda artış yaşanmaya başladı.

Sadece alım satım sitelerinde değil Antalya sokaklarında da satılık yazısı asılan motosiklet sayısında artış gözlemleniyor. Hava serinlemeye başladıkça, birçok kişi mevcut motosikletlerini satmak veya yeni bir motosiklet edinmek için pazarda dolaşmaya başlıyor.

Motosiklet satıcıları, yazın sona ermesiyle birlikte talebin arttığını gözlemliyorlar. Birçok motosikletsever, sezon boyunca sürdükleri motosikletleri satışa çıkartarak veya güncellemeler yaparak daha yeni ve yenilikçi modellere geçmeyi düşünüyorlar. Bu, ikinci el motosiklet pazarında hareketliliği artırıyor.

KADIN SÜRÜCÜ OTOMOBİL ALMAK İÇİN SATIYOR

Bazı insanlar bu dönemleri motosiklet almak için bir fırsat olarak görürken Yeşim Yılmazer, “Bakıldığında son dönemde trafikte sıkçı bizler gibi kadın sürücülere rastlıyorsunuz. Ama havalar soğumaya başladı. Yağmurlar da başladığında motosikletlere binemeyeceğiz. Bu durumda ya motosikletimizi satacağız ya da kışın toplu taşıma araçlarını kullanacağız. Bir başka seçenek de motosikletimizi satarak uygun fiyata bir otomobil satın almak olacak. Büyük ihtimalle benim tercihim otomobil satın almak olacak” ifadelerini kullandı.

ALIP SATICILAR İŞ BAŞINDA

Yaz mevsiminin sona ermesi, motosiklet pazarında alıcılar için avantajlı bir dönem haline geldiği belirtilirken Fatih Akbay, yeni motosiklet almayı düşündüğünü söyledi. Akbay, “Motosiklet binicisi değilim. Alıp satıcıyım. Bu dönemlerde ucuz olacağı için uygun fiyata motosiklet almaya çalışıyorum. Yaz başlangıcına kadar elimizde tutacağız. Sonrasında yükselen piyasa ile birlikte ticaretimize bakacağız” dedi.

EKONOMİK ZORLUK SATTIRIYOR

Behçet Cengiz isimli motosiklet kullarıcısı ise son zamanlarda ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik duruma dikkat çekerken “Mazot ve benzin fiyatlarına bakıldığında en uygun araç olarak motosiklet görünüyor. Hem yakıt tüketimi az hem de trafikte daha hızlı ilerliyoruz. Ne yazık ki ekonomik sıkıntılardan dolayı yaklaşık 4 yıldır kullandığım motosikletimi satmak zorunda kalıyorum. Belki bir bisiklet alırım havalar güzel olunca bisiklete binerim havalar öktü olursa işe gidip gelirken toplu taşıma aracı kullanırım” açıklamasında bulundu.

EV KİRASINI ÖDEMEK İÇİN SATIYOR

Ekonomik sıkıntılardan dolayı motosikletini satmak zorunda olanlardan bir tanesi de Mustafa Kılınç olurken Kılınç, “Ne yazık ki iki aydır ev kiramızı ödeyemedik. Şu anda ev kiraları çok yüksek. Ev sahibimiz insaflı birisi ve şu anda 2 bin 500 liraya oturuyoruz. Motosikletimi satıp kiramı ödemezsem bir daha oturacak ev bulamayabilirim. O nedenle motosikletimi satmak zorundayım. Ailemi düşünmek zorundayım” diye konuştu.

Haber: Çiler İLTUŞ

 

 


HIZLI YORUM YAP