‘Verilmiş özgürlük, özgürlük değildir’

‘Verilmiş özgürlük, özgürlük değildir’

ABONE OL
Eylül 11, 2023 15:26
‘Verilmiş özgürlük, özgürlük değildir’
11 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büro Memur-Sen Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya, “Kerkük, yüz yıldır zenginliklerinin üzerine üşüşenlerin nüfus mühendisliği ve katliamları ile kangrene çevirdiği vicdan yarasıdır” dedi.

CANIMIZI YAKIYORLAR

“Kerkük, tarihi ve kültürel yapısı dahi kırıma uğramış bir dramdır” diyen Başkan Hisarkaya, “Kerkük, yakın zamanlarda büyük acılar yaşamış bir şehirdir. Fail bellidir. Fail, emperyalizm ve emperyalizmin ucuz taşeronlarıdır. Son günlerde yaşanılanları dahi bu çerçevede almak gerek. Emperyalizmin kirli stratejileri ile kentlerin demografileri oynanırken, aynı zamanda, bir kent resmen deyim yerindeyse tarihsizleştiriliyor, köksüzleştiriliyor ve nihayetinde, kirli stratejilerin açık hedefi haline getiriliyor. Maalesef bütün bu kirli stratejilerin uygulanması noktasında, taşeronluğa soyunanlar canımızı yakıyor” şeklinde konuştu.

HATIRLATMAK İSTİYORUZ

Başkan Hisarkaya, “Özellikle PKK terör örgütünün bölgeye yerleşme girişimlerine ön ayak olan gelişmeler nasıl kirli bir senaryo ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Kim hangi pazarlığı yaparsa yapsın, hangi kirli strateji uygulamaya sokulursa sokulsun, Kerkük’ün tarihi ve kültürel gerçekliğinin hakikat noktasında galip geleceğine biliyoruz. Dolayısıyla, emperyalizmin özgürlük söylemlerine kendilerine payanda yapanların ve düne kadar birlikte yaşadığı insanlara karşı operasyonun bir parçası olanların, yarın da aynı insanlarla yaşayacaklarını hatırlatmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“Onlar, yani emperyalistler gidici biz kalıcıyız” ifadesini kullanan Büro Memur-Sen Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya, “Verilmiş özgürlük, özgürlük değil, bilakis, esaretin perdesidir. Buradan hareketle, Memur-Sen olarak, birlik medeniyetinin şekillendirdiği sosyolojimizin kendi dinamiklerinden hareketle, bütün bu olup bitenlere karşı, her kesimi sükunete davet ediyor, emperyalizme karşı hep birlikte mücadeleye davet ediyoruz. Ve bunun için de Kerkük’ün tarihi ve demografik kimliğinin korunması gerektiğinin altını çiziyoruz” dedi.

Haber: Murat Şükrü SEYİRCİ

 


HIZLI YORUM YAP