Bulgaristan’a ebru ve keçe sanatını taşıdı

Bulgaristan’a ebru ve keçe sanatını taşıdı

ABONE OL
Eylül 10, 2023 16:37
Bulgaristan’a ebru ve keçe sanatını taşıdı
10 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muratpaşa Belediyesi, Bulgaristan’da düzenlenen 18.Uluslararası Geleneksel Zanaatlar Festivali’ne geleneksel Türk sanatlarından ebru ve keçeyi taşıdı
Bulgaristan Gabrovo Belediyesi ve Müze İdaresinin daveti üzerine festivale Muratpaşa Belediyesi adına ebru sanatçısı Mukadder Kavas ve ıslak keçe sanatçısı Yasemin Zaim katıldı. Aynı zamanda Muratpaşa Belediyesi’nin 26-29 Ekim tarihlerinde 8’incisini düzenleyeceği Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nin katılımcı şehirlerinden olan Gabrova’da düzenlenen festivalde, 4 gün süresince ebru ve ıslak keçe sanatı ziyaretçilere tanıtıldı.
Geleneksel zanaatlar Festivali,Bulgaristan Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi Başkanlığı himayesinde ve Bulgaristan Kültür Bakanlığı, Gabrovo Belediyesi ve ETAR Bölgesel Açıkhava Etnografya Müzesi desteği ve idaresinde 1990 yılından beri düzenlenmektedir. Festival,uluslararası işbirliklerini sivil toplum alanında da geliştirmek, bölgenin sanat geleneklerinin ve kültürel mirasının uluslararası tanıtımına katkı sağlamak, sanatçı ve zanaatkarlara sanatlarını icra edebilecekleri yeni olanaklar ve uluslararası tecrübe ve deneyim kazandırmak amaçlanıyor.

HABER MERKEZİ

 


HIZLI YORUM YAP