Tütüncü: “Kepez Antalya’nın sağlık üssü”

Tütüncü: “Kepez Antalya’nın sağlık üssü”

ABONE OL
Nisan 19, 2023 11:27
Tütüncü: “Kepez Antalya’nın sağlık üssü”
19 Nisan 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kepez Devlet Hastanesi’nin Hemodiyaliz Ünitesi açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “2009’dan beri ilçemize kazandırdığımız 11 Hastane ve Sağlık Tesisiyle, 32 Aile Sağlığı Merkeziyle Kepez adeta Antalya’nın sağlık üssü oldu. “ dedi. Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak, hastaların uzun zaman geçirdikleri Hemodiyaliz Ünitesi’ne kütüphane kazandıracaklarını da müjdeledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Devlet Hastanesi’nin Hemodiyaliz Ünitesi açılışına katıldı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin ve İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük’ün katıldığı açılış töreninde konuşan Başkan Tütüncü, sağlık üssü Kepez’e yeni bir sağlık hizmetinin daha kazandırılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Devletin en önemli vazifesinin sağlık alanındaki yatırımlar olduğunu tanımlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “İktidarlarımız, dönemlerimizde Antalya’ya çok büyük eserler kazandırdı. Ve her biriyle iftihar ediyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafında şehir hastanelerinden aile sağlığı merkezlerine kadar, değişik ihtisas dallarına kadar bir çok kamu sağlık alanı var. Antalya’da bu mesafeyi kat etmiş şehirler arasında yer alıyor. “ dedi.

11 KAMU HASTANESİ, 32 AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Kepez’e 2009’dan bu yana 11 kamu hastanesi ve kamu sağlık tesisi ile  32 Aile Sağlığı Merkezi kazandırıldığını hatırlatan Başkan Tütüncü, “Bu saydıklarımızın arasında özel girişimin ortaya koyduğu tesisler yok. 2009’dan bu yana onlarında 5 tane hastaneyle bu yolculuğa katıldıklarını ifade edersek, Antalya’nın en büyük ilçesi olmanın yolunda Antalya’nın sağlık alanındaki dev eserlerine sahip olmanın şehrimize bu eserleri Kepez’de kazandırmış olmanında hep birlikte haklı iftiharı içinde olduğumuzu ifade etmeliyim.” diye konuştu.

KEPEZ DEVLET HASTANESİ EN BÜYÜK HAYALİMİZDİ

“2009’da göreve geldiğimizde yaklaşık 50 bin dönüm üzerine bu hastaneyi kurmak en büyük hayalimizdi.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü,  “Ve 2014 yılının Ocak ayında temelini attığımız bu hastane 2016’da hizmet vermeye başladı. Türkiye’nin ilk akıllı hastanesi olarak hizmete girdi. Şimdi Kepez’deki hizmet yolculuğumuzun zirve noktası tam 285 bin kapalı alanıyla Antalya Şehir Hastanesi Kepez’de yükseldi. Açılış için gün sayıyor. “dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hemodiyaliz hastalarının tedavi sırasında uzun zaman geçirecekleri bu hastaneye, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki gibi, Kepez’e 21 tane kütüphane kazandırmış bir belediye olarak, bir tane kütüphaneyide buraya armağan edeceklerini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ


HIZLI YORUM YAP