Veliler okulun açılmasını istedi

Veliler okulun açılmasını istedi

ABONE OL
Eylül 12, 2023 17:32
Veliler okulun açılmasını istedi
12 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Serik’te Tekeli Ortaokulu’nun Okul Aile Birliği üyeleri, yapımı büyük ölçüde tamamlanan yeni binanın bir an önce eğitim öğretime açılmasını istedi.

Büyük bir bölümü tamamlanan Tekeli Ortaokulu binası, inşaattaki bazı eksiklikler nedeniyle müteahhit firma tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilemedi. Okulda incelemelerde bulunan Okul Aile Birliği Başkanı Durmuş Durmaz ve üyeler, klima sistemlerinin tamamlanmadığını ve bazı eksikliklerinin bulunması nedeniyle kasım ayındaki ara tatilden önce binanın eğitim ve öğretime açılamayacağını söyledi.

Okul Aile Birliği Başkanı Durmuş Durmaz, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile de görüştük. Okulumuzun yüzde 90’ı bitmiş durumda ama bazı aksaklıklar var. ‘Okulu 1 aya açarız’ diyorlar. Biz de yönetim kurulu ile birlikte AK Parti İlçe Başkanımızla birlikte ziyarete gittik. Onlardan, ellerinden gelen bütün gayreti gösterip, bir an önce okulumuzu teslim almak istiyoruz. Okulumuzun bir an önce milli eğitime kazanılmasını istiyoruz. Serik’imize güzel bir okul yapılmış. 32 derslikli olarak hizmet verecek. Şu anda 1450 civarında bir öğrencimiz var. Şu anda eğitim ve öğretim çiftli olarak devam ediyor. Tekli eğitime dönerse çok iyi olacak. Çocuklarımız mağdur olmayacak. Burada belediyemize düşen bazı görevler var. Sayın Belediye Başkanımız aldığımız bilgilere göre okulun çevre düzenini yapmak için söz vermiş. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi. (DHA)

 


HIZLI YORUM YAP